zderzenie rowery

i

Autor: foto. Policja Gorzów

Gorzów. Groźny wypadek z udziałem rowerzystów

2021-07-08 13:47

Zderzenie rowerzystów zakończone poważnymi obrażeniami. 66 latek z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Policjanci o zdarzeniu z udziałem rowerzystów zostali powiadomieni w środę (7 lipca) po godzinie 6.

Do zderzenia doszło na ulicy Myśliborskiej w rejonie Ronda Europejskiego 37-letni mężczyzna jechał drogą dla rowerów i w pewny momencie zjechał na przeciwny pas. W tym momencie uderzył w jadącego z naprzeciwka 66-letniego rowerzystę, który trafił z obrażeniami do szpitala. Okazało się, że są one bardzo poważne, bo u mężczyzny stwierdzono uraz kręgosłupa. Policjanci w ramach prowadzonego postępowania będą wyjaśniać szczegóły tego wypadku.Ta sytuacja pokazuje, że użytkownicy rowerów są narażeni na ciężkie obrażenia i nie muszą one być rezultatem uderzenia wyłącznie przez pojazd.

Jednocześnie mundurowi zwracają uwagę aby również na rowerze zachować szczególna ostrożność nawet na ścieżkach rowerowych. Rowerzyści nie są zwolnienie ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Pamiętać też warto o podstawowej ochronie jaką jest kask.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Dlaczego warto jeździć na rowerze?