Kadr z filmu Powrót w reżyserii Adriana Michalskiego

i

Autor: akl Kadr z filmu "Powrót" w reżyserii Adriana Michalskiego

Gorzów: Gangsterski film uczniów II LO

2022-12-06 11:51

W Gorzowie mamy coraz więcej filmowców. I tu wcale nie chodzi o krótkie filmiki wrzucane na TikToka. Uczniowie II LO nakręcili fabularny film krótkometrażowy, który miał swoją premierę w sieci YouTube.

Kilka miesięcy temu swoją premierę na YT miał film nagrany przez uczniów Szkoły Podstawowej numer 17 w Gorzowie zatytułowany "Zegar", a w miniony weekend w sieci pojawił się firm "Powrót". Reżyserem i scenarzystą jest Adrian Michalski. Film jest autorskim i niezależnym projektem stworzonym przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. W kipie filmowej realizującej film znaleźli się też Zuzanna Grygiel i Marek Putresza.

Film opowiada historię bezimiennego gangstera (w jego rolę wciela się Robert Wolak), który po latach ponownie spotyka się ze swoim dawnym wspólnikiem. Tę rolę gra Kacper Klamann. Okazuje się, że ciąży nad nim konieczność podjęcia nieodwołalnej decyzji. W tle gangsterskie porachunki, narkotyki, długoletnia przyjaźń oraz obskurne ulice gorzowskiego Zawarcia.  

Jest to film krótkometrażowy, ma niewiele ponad 17 minut. Adrian Michalski ma na swoim kanale w sieci YouTube dwa inne filmy: "Śpiący rycerze" oraz "Głód i pragnienie".