2 liceum

i

Autor: TogaH II LO w Gorzowie.

Gorzów: Fortepian zamiast... pikniku. Nie będzie zjazdu absolwentów II LO

2021-05-13 16:57

Absolwenci gorzowskiego II LO... nie spotkają się na pikniku. Czerwcowa impreza związana z 70-leciem istnienia szkoły przy ulicy Przemysłowej została odwołana. Przeszkodził koronawirus. Dyrektor szkoły poprosił absolwentów o pomoc w zakupie... fortepianu.

Piknik 7 Dekad miał być okazją do spotkania kilku pokoleń uczniów popularnego ogólniaka. Plany organizatorów pokrzyżował koronawirus. Być może odbędzie się wrześniowa gala - nie została odwołana, ale dokładna data nie jest znana.

Jak na razie w ramach jubileuszowych działań udało się m.in. wydać monografię i zrobić pamiątkową tablicę.

Dyrekcja ogólniaka ma też prośbę... do swoich absolwentów, którzy zapłacili już za udział w pikniku. Mogą nie wycofywać pieniędzy, które w całości zostaną przeznaczone na... zakup nowego fortepianu do szkolnej auli.

Stojący tam instrument ma kilkadziesiąt lat i nie nadaje się już do remontu, a bardzo często jest potrzebny w czasie różnych szkolnych imprez. 

2 lo gorzów

i

Autor: materiały II Lo

II LO przy ulicy Przemysłowej jest jedną z niewielu polskich szkół uczących w tzw. systemie amerykańskim. Rok szkolny podzielony jest na trzy części, a uczniowie sami układają sobie plan zajęć i decydują kiedy zaliczą poszczególne przedmioty.

Ogólniak od wielu lat bardzo dobrze wypada w wielu rankingach lubuskich szkół średnich. 

Sonda
Czy imprezy sportowe powinny zostać odwołane przez koronawirusa?
Odchudzanie po lockdownie. Jak spalić 300 kalorii? | ESKA XD - Sportekspertka #22