Gorzów: Podmiejska

i

Autor: street view google ul. Podmiejska.

Gorzów: Dziś w nocy ul. Podmiejską spowiją ciemności

2022-09-07 13:49

Miasto na próbę wyłączy częściowo uliczne lampy. Po co? Bo ceny prądu poszybowały niebotycznie. Miasto szuka oszczędności i rozważa możliwość częściowego wyłączania miejskiego oświetlenia.

Przez horrendalnie drogi prąd w Gorzowie zapadną egipskie ciemności. Nie na stale, ale tymczasowo. Magistrat szuka oszczędności w związku z zapowiadanymi podwyżkami cen za energię elektryczną. Jednym z pomysłów jest częściowe wyłączanie ulicznego oświetlenia. Dziś (7.09) w nocy zostanie przeprowadzana próba na ul. Podmiejskiej.

Aby sprawdzić w jakim zakresie jest to możliwe, zostaną przeprowadzone próby częściowych wyłączeń odcinków ul. Podmiejskiej. Pierwszy odcinek od Orlenu do WORD, gdzie zastosowane jest oświetlenie sodowe. Drugi od WORD do sklepu Dino. Tam jest oświetlenie ledowe - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

Podobne rozwiązania testowane są także w innych polskich miastach. Gorzów rozstrzyga przetarg na dostawę energii elektrycznej. Zaproponowane ceny są zdecydowanie wyższe. W tym roku miasto za prąd zapłaci ponad 6 mln zł w przyszłym aż 25 mln zł.

QUIZ. Rozpoznasz celebrytę po krótkim opisie? Połowa punktów to już sukces

Pytanie 1 z 10
Słynie ze swojego ciętego języka i kilku głośnych rozwodów. Ostatnio bardzo mocno zaangażowała się w produkcję filmu