Gorzów: stypendyści

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl W tym roku stypendia artystyczne trafiły do 12 osób.

Gorzów: Dwunastu twórców z stypendiami prezydenta miasta

2021-06-24 16:22

W tym roku o wsparcie starało się 23 osób, z czego ostatecznie stypendia otrzymało 12 artystów. Miasto przeznaczyło na ten cel 120 tys. zł. Powstaną za to spektakle teatralne, wystawy, czy monografia jednej z gorzowskich galerii.

Ciekawe i inspirujące projekty dzięki stypendium. Dwunastu gorzowskich twórców otrzymało wsparcie. Przedstawiciele teatru, sztuk wizualnych, tańca, muzyki, literatury i opieki nad zabytkami przygotują przedsięwzięci. Trzeci raz stypendium prezydenta Gorzowa otrzymał aktor gorzowskiego teatru Bartosz Bandura. Na co je wykorzysta?

Chcę zrealizować autorski projekt artystyczny, którym jest spektakl teatralny. Będę łączył zarówno ruch, światło, dźwięk, więc to jest mój pomysł. Zapraszam do projektu kilku aktorów, osoby które są związane z teatrem także pod kontem konsultacji dramaturgicznym – mówi B. Bandura.

Gorzów: stypendyści

i

Autor: SG

Pierwszy raz stypendystą został Łukasz Karnacz, autor kilku gorzowskich murali m.in nosorożca Stefanii czy kamienicy na Zawarciu. Tym razem przygotuje wystawę poświęconą zapomnianemu gorzowskiemu malarzowi.

Będzie to grafika, inspiracja obrazami Wiktora Czyżewskiego. Najwyższy czas pokazać, tym bardziej, że był pod opieką Jana Korcza, że ma naprawdę masę fajnych obrazów, które dobrze byłoby wypuścić na światło dzienne – mówi Ł. Karnacz.

Stypendyści muszą zrealizować swoje zamierzenia do końca roku. Miasto przeznaczyło na ten cel 120 tys. zł. Jednorazowo stypendium może wynieść od 1000 do 12 tys. zł. O stypendia artystyczne na 2021 r. starało się 23 osób.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?