Gorzów: biblioteka piaski

i

Autor: MZ Filia nr 3 WiMBP w Gorzowie.

Gorzów: Dwie biblioteki zlikwidowane, kolejne czekają zmiany… ale na lepsze

2021-04-07 16:56

Kilka miejskich filii jest w kiepskim stanie. Urzędnicy zapowiadają remont w bibliotece przy ul. Bohaterów Westerplatte. A filie z ul. Ślaskiej wylądują na… ul. Śląskiej. W tym samym budynku, do którego przenosi się MCK.

Bibliotekę na Piaskach czeka remont, a te ze Ślaskiej przeprowadzka. Zmiany w sieci gorzowskich bibliotek. Dwie osiedlowe z ul. Osadniczej i z ul. Małyszyńskiej zostały zlikwidowane. Obie od lat były zamknięte ze względy na kłopoty lokalowe. Różnego rodzaju problemy są także w innych filiach. Ponad rok zamknięta jest placówka na Piaskach.

W złym stanie technicznym są lokale filii przy ul. Ślaskiej i Matejki. Radni pytają czy miasto dofinansuje ich remonty. Urzędnicy zapewniają, że w tym roku ruszą prace w filii nr 3 przy ul. Bohaterów Westerplatte. Natomiast biblioteki przy ul. Śląskiej zmienią lokalizację.

Mamy taki plan, żeby je przenieść w lepszą lokalizację, chodzi o budynek Młodzieżowego Domu Kultury, który się przy Śląskiej właśnie ulokował. Jest dobry lokal, w dobrym miejscu z dostępem, z osobnym wejściem - mówi Ina Czaińska, dyrektor wydziału kultury.

Gorzów: biblioteka ślaska

i

Autor: SG Filia biblioteki przy ul. Śląskiej

W Gorzowie funkcjonuje obecnie 12 filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?