Gorzów: miejski rzecznik konsumentów

i

Autor: SG Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się przy ul. Łokietka 22.

Gorzów: Drogie towary zamiast darmowych voucherów. Atak naciągaczy tym razem nieskuteczny

2021-03-08 16:40

Naciągacze wykorzystują pandemię i trudną sytuację branży hotelarskiej. Pod pretekstem ratowania polskiej turystyki zapraszają na spotkania, na których zamiast darmowych voucherów do wykorzystania w hotelach, serwują prezentacje towarów. Nieświadomi ludzie dają się złapać na kredyty za grube tysiące złotych.

Nie chodzi o wspieranie hoteli, ale o wyciąganie od nas pieniędzy - przestrzega miejski rzecznik konsumentów. W ostatnich dniach wielu gorzowian otrzymało zaproszenia na spotkanie, podczas których rzekomo mieli otrzymać darmowe vouchery, do wykorzystania w dowolnym hotelu. Po interwencji rzecznika ostatecznie do spotkania... nie doszło.

- Z takiego spotkania można wyjść z umową kredytową na kilka tysięcy złotych i towarem, którego nie chcieliśmy. Dlatego kiedy otrzymamy telefon czy SMS-a z zaproszeniem, skontaktujmy się z biurem rzecznika - apeluje Tomasz Gierczak, miejski rzecznik konsumentów. - Możemy wtedy podjąć odpowiednie działania. Tego typu spotkania odbywają się wbrew obowiązującym przepisom dotyczącym reżimów epidemiologicznych, dlatego tego typu informacje o spotkaniach zgłaszane są do Komendy Miejskiej Policji i do sanepidu.

Rzecznik przypomina, że jeżeli ktoś uczestniczył w takim spotkaniu i dał się namówić do podpisania umowy kredytowej, może od niej odstąpić w ciągu 14 dni. W takich przypadkach warto skontaktować się z biurem rzecznika. W Gorzowie mieści się ono przy ul. Łokietka 22.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?