Gorzów: MOF

i

Autor: SG Podpisanie listu intencyjnego o przystąpieniu Skwierzyny do MOF.

Gorzów: Do gorzowskiego MOF-u dołączyła Skwierzyna. Samorządy liczą na większą kasę z UE

2021-02-04 14:51

Gorzowski Miejski Obszar Funkcjonalny tworzy już 8 samorządów. Ostatnio dołączyła Skwierzyna. W gorzowskim magistracie podpisano list intencyjny w tej sprawie. Większy MOF ma się przełożyć na większe pieniądze unijne.

Samorządy z północy lubuskiego walczą o miliony z nowej perspektywy unijnej. Gorzowski Miejski Obszar Funkcjonalny poszerzył się o Skwierzynę. Podpisano list intencyjny w tej sprawie. W przednim rozdaniu MOF otrzymał 50 mln euro na różne inwestycje. Ile pieniędzy do samorządów trafi w nowym rozdaniu jeszcze nie wiadomo.

Kiedy będziemy silniejszym Miejskim Obszarem Funkcjonalnym, powiększony o Lubiszyn, Strzelce Krajeńskie czy teraz Skwierzynę, będziemy przeciwwagą dla południa regionu. Miejski Obszar Funkcjonalny daje możliwość lepszego działania, sprawniejszego pozyskiwania środków europejskich - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Gorzów: MOF

i

Autor: SG MOF tworzy teraz 8 samorządów z północy województwa lubuskiego.

Skwierzyna liczy na dodatkowe środki, a także na wspólne projekty. Obszarów współpracy jest wiele: od ochrony środowiska, przez transport, ochronę zdrowia na edukacji kończąc.

Chcemy połączyć się transportowo z Gorzowem. Mamy kolej co prawda, ale taki transport miejski, który kończy się w Brzozowcu dlaczego nie przedłużyć te 10 km do Skwierzyny. To nam ułatwi ruch pracowników, uczniów, studentów w jedną i druga stronę - mówi Lesław Hołownia, burmistrz Skwierzyny.

To ważny priorytet dla Skwierzyny. Czy uda się go zrealizować w ramach perspektywy 2021-2027? Do gorzowskiego MOF-u należy osiem samorządów: Gorzów, Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Santok, Lubiszyn, Strzelce Krajeńskie i Skwierzyna.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...