Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Poniedziałek będzie raczej z tych słonecznych.

Gorzów: Da się przeżyć na drogach, dzisiaj samo słońce

2021-10-25 7:26

Może i jest poniedziałek, ale przynajmniej pogoda dopisze. Będzie chłodno, ale też słonecznie. Na drogach ruch duży od rana, jak to na samym początku tygodnia bywa, na szczęście do tej pory większych incydentów nie było.

w ubiegłym tygodniu zaczął się remont ulicy Batalionu Zośka. Ważną informacją jest to, że na pierwszym etapie prac będzie zakaz parkowania po lewej stronie. Na Trasę Nadwarciańską drogowcy wejdą z kolei w środę, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych sfrezować nawierzchnię. Prace nie będą prowadzone równolegle z Kasprzaka więc może ten tydzień bądź dwa, bo tyle ma potrwać inwestycja przy dobrej pogodzie, jakoś przetrwamy.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Jak dowiedziałem się w gorzowskim magistracie, cała szerokość jezdni ma być udostępniona na Wszystkich Świętych. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną, a wykonawca kończy inwestycję na Okólnej. Na dniach będzie wylana tam nawierzchnia.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

Zmiana w organizacji ruchu może za niedługo nastąpić na skrzyżowaniu Chrobrego i Wybickiego. Tam drogowcy wylali już warstwę ścieralną. Trzeba być czujnym, wszystko może zmienić się na dniach, ale będzie Was o tym na bieżąco informować. Wciąż nie pojeździcie za to przez Mieszka I.

Pogoda dzisiaj ładna, ale i tak trzeba na siebie wrzucić coś cieplejszego. Od rana odczuwalna w okolicach zera. W ciągu dnia będzie już trochę lepiej, bo dobije do 12. Na szczęście padać nie będzie, a ciśnienie wyląduje w okolicach idealnego punktu, jak Adam Małysz za najlepszych lat.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Lekko nie będzie, przy 6/10 otwieraj szampana

Pytanie 1 z 10
W którym z tych miast na mieście można spotkać jeszcze kursujące trolejbusy?