Przetarg na centrum przesiadkowe ma zostać ogłoszony do marca

i

Autor: materiały UM w Gorzowie Tak ma wyglądać centrum przesiadkowe.

Gorzów: Czy będą chętni na budowę centrum przesiadkowego?

2022-02-09 13:42

Magistrat ogłosił kolejny przetarg na przebudowę ul. Dworcowej i stworzenie centrum przesiadkowego przy dworcu PKP. Ostatnie postępowanie unieważniono, ponieważ oferty jakie wpłynęły zdecydowanie przekroczyły możliwości miasta. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę okaże się 8 marca.

Kolejne podejście do budowy centrum przesiadkowego w Gorzowie. ​Magistrat ogłosił przetarg na modernizację ul. Dworcowej i budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP. Na oferty urzędnicy czekają do 8 marca.

Zwycięzca postępowania będzie miał do przebudowania torowisko tramwajowe wraz z trakcją na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do placu przed dworcem kolejowym. Tam powstanie węzeł przesiadkowy i dworzec autobusowy. Przebudowa czeka ulice Jancarza i Składową. Do tego trzeba dostarczyć i zamontować tablice informacyjne dla pasażerów i kamery monitoringu. Na wykonanie wszystkich prac firma będzie miała 14 miesięcy.

Przypomnijmy- poprzedni przetarg z października ubiegłego roku został unieważniony, ponieważ oferty zdecydowanie przekraczały możliwości finansowe miasta. Na inwestycję Gorzów zamierza wydać 28 milionów złotych.

Quiz. My podajemy artystę, Ty podajesz gatunek muzyczny! Tylko dla ekspertów

Pytanie 1 z 10
Bob Marley to ikona muzyki: