gorzów park róż

i

Autor: materiały UM Gorzów Tak miałby wyglądać park po odnowie.

Gorzów: Chcieli dołożyć PIENIĄDZE na park Róż, ale firma nie podjęła rozmów [AUDIO]

2020-06-25 21:45

Gorzowscy urzędnicy zostali zaskoczeni i niestety przetarg musi się odbyć po raz kolejny. Oferent, który złożył ofertę najbliższą puli jaką ma miasto, nie był dalej zainteresowany. Inwestycja będzie możliwa do realizacji dopiero w przyszłym roku.

Rewitalizacja park Róż jednak w przyszłym roku. Posypały się plany gorzowskiego magistratu z wybraniem wykonawcy. Miasto miało dołożyć brakujące środki. Jednak oferenci nie dopełnili formalności i urzędnicy musieli unieważnić przetarg. Chętne były trzy firmy. Wszystkie propozycje były powyżej puli- 4 milionów 300 tysięcy- jaką przeznaczyło miasto. Najtańszą ofertę ( 5mln 300 tys) przedstawiła firma z Piły

- Byliśmy zaskoczeni sytuacją - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza:

Dlaczego tak się stało? Być może firmy wystraszyły się mieszkańców, którzy obawiają się o zabetonowanie parku:

W tej sprawie było spotkanie w urzędzie, na którym podobno wątpliwości mieszkańców zostały rozwiane. Magistrat przygotowuje wniosek dotyczący unijnej dotacji na ten cel, by nie przepadła. Bowiem termin realizacji został przesunięty na przyszły rok. Przypomnijmy- w parku Róż mają powstać nowe alejki, schody, plac zabaw, a także tarasy nad stawem. Pojawią się też kolejne nasadzenia.

10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]