Nosorożec

i

Autor: Canva Pro / Gorzów Facebook.com

IMPREZY

Gorzów chce pobić rekord Polski z okazji Światowego Dnia Nosorożca! Jakie atrakcje zaplanowano?

2023-09-18 14:43

Zbliża się Światowy Dzień Nosorożca i miasto po raz kolejny przyłącza się do jego obchodów. Wszystko dlatego, że to właśnie nosorożec Stefania jest jednym z symboli Gorzowa. Z tej okazji przygotowano ciekawe wydarzenia i zaplanowano... pobicie rekordu Polski!

Nosorożec, a właściwie samica nosorożca, została miejską maskotką po tym jak w 2016 roku, w trakcie przebudowy trasy S3, natrafiono na szkielet zwierzęcia pochodzący sprzed 123 tysięcy lat. Niezwykłe znalezisko wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród środowisk naukowych nie tylko z Polski, ale również z zza granicy, a sam nosorożec został oficjalnie uznany za jeden z symboli Gorzowa.

Światowy Dzień Nosorożca w Gorzowie. Będzie bal i bicie rekordu Polski!

Światowy Dzień Nosorożca obchodzony jest 22. września, ale miejskie atrakcje zaplanowano dzień później, czyli w sobotę, 23. września. Co się będzie działo?

Na początek zaplanowano przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się w ogrodzie Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Będą baloniki, foto ścianka, tort oraz dyskoteka - i to nie tylko dla dzieci!

Głównym punktem programu będzie jednak próba pobicia rekordu Polski na najdłuższy łańcuch zrobiony z papierowych nosorożców!

"Będziemy wycinać, sklejać i układać wzdłuż ulicy Teatralnej papierowy łańcuch z kolorowych nosorożców, tak by był najdłuższym w całej Polsce. By się to udało, łańcuch musi mieć co najmniej 100 metrów. Na koniec wydarzenia sędzia z Biura Rekordów, obecny na miejscu oceni i stwierdzi czy rekord w Gorzowie udało się pobić. Kibicować nam będzie Stefania z teatralnego przedstawienia „Nosorożek”, a pomagać aktorzy gorzowskiego teatru" wyjaśniają pracownicy gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00.

Sonda
Słyszałeś o gorzowskim nosorożcu?
Nosorożce słuchają radia