Rada Miasta

i

Autor: www.gorzow.pl

Gorzów: Budżet 2021 przyjęty. Wszyscy radni byli – za

2020-12-17 15:53

Rada Miasta Gorzowa jednogłośnie przyjęła projekt budżetu na 2021 rok. W przyszłym roku miasto zamierza wydać rekordowe 1,16 mld złotych. Ponad 380 mln pójdzie na inwestycje. Niestety rośnie zadłużenie Gorzowa. W przyszłym roku wyniesie ono niemal tyle, ile miasto wyda na inwestycje.

Budżet miasta na 2021 rok zakłada dochody na poziomie 957 mln zł, a wydatki to 1,16 mld zł. Deficyt wyniesie 200 mln zł. Miasto w dużej części zamierz pokryć go kredytem.

Najwięcej wydamy na inwestycję bo ponad 390 mln złotych, z czego ponad 100 milionów stanowią pieniądze pozyskanie m.in z Uni Europejskiej. Najważniejsze to budowa hali przy Słowiance, stadionu lekkoatletycznego, remont ulicy Słonecznej, Trasy Nadwarciańskiej czy dalsze prace na DK 22 i Spichrzowej. Są także środki na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP.

Tradycyjnie gro pieniędzy idzie na edukację i pomoc społeczną, odpowiednio 305 i 250 mln zł. Co ciekawe w przyszłym roku gorzowska kultura ma dostać więcej niż sport. Duże wydatki to także transport publiczny i gospodarka mieszkaniowa.

Na utrzymanie urzędu wydamy ponad 50 milionów złotych. Niestety rośnie zadłużenie miasta z 26 proc w tym roku do prognozowanych 39 proc. w roku przyszłym. Wyniesie ono 377 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12