gorzów klasa szkoła

i

Autor: Fragles Do pierwszego dzwonka coraz bliżej.

Gorzów: Brak matematyków i nauczycieli wychowania przedszkolnego

2021-08-30 14:45

Luki w szkolnych kadrach na razie łatane będą nadgodzinami. W dalszej perspektywie dyrektorzy będą wysyłać swoich nauczycieli na kursy, które pozwolą im później prowadzić naukę drugiego przedmiotu.

Matematycy w Gorzowie na wagę złota. W środę (1.09) zabrzmi pierwszy dzwonek w gorzowskich szkołach. W 46 placówkach naukę zacznie ponad 16,5 tysiąca dzieci i młodzieży. Trwają ostatnie przygotowania, oczywiście problemów nie brakuje nie tylko z powodu pandemii. Od kilku lat brakuje nauczycieli zawodów. Natomiast w tym roku ​doszli do tego matematycy i nauczyciele wychowania przedszkolnego.

Są dwa kierunki działań doraźnych. Pierwsze rozwiązanie to oczywiście przydzielenie nadgodzin. Natomiast dyrektorzy szkół, w których takie sytuacje istnieją muszą szukać innego rozwiązania, czyli przekierowywanie nauczycieli na zdobywanie dodatkowych uprawnień do nauki drugiego przedmiotu - mówi Renata Pliżga dyrektor Wydziału Edukacji UM:

Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG CEZiB (fot. archiwum).

Niestety nie bez przeszkód toczy się budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Wiadomo także, że hala sportowa ani warsztaty nie będą gotowe we wrześniu. Uczniowie zaczną tam zajęcia prawdopodobnie dopiero po nowym roku.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?