Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG

Gorzów: Biblioteka nowościami stoi

2022-01-17 13:58

Księgozbiór gorzowskiej biblioteki wzbogacił się w ubiegłym roku o 8 tys. nowych tytułów. Dzięki nowościom udało się zahamować spadek liczby czytelników. Na zakupy biblioteka wydała w 2021 roku pół miliona złotych.

Pół miliona złotych na nowości wydawnicze- tyle w 2021 roku wydała gorzowska wojewódzka biblioteka. Zakupiono 17 tysięcy egzemplarzy, co oznacza około 8 tysięcy nowych tytułów. Dyrektor książnicy - chwali się, że w zbiorach ma wszystko, co wyszło w Polsce w ubiegłym roku. Doceniają to czytelnicy, którzy chętnie sięgają po nowości:

Można powiedzieć, że 95 proc. wszystkich naszych wypożyczeń, to są wypożyczenia nowych książek. Właśnie te nowości powodują, że w tym roku zachowaliśmy mniej więcej tę samą liczbę czytelników co w zeszłym – mówi Sławomir Szenwald, dyrektor gorzowskiej biblioteki.

Grozów: biblioteka

i

Autor: SG

Do gorzowskiej biblioteki zapisanych jest prawie 20 tysięcy osób, o około 200 mniej niż 2020 roku.

Rośnie za to liczba wypożyczonych e-booków i audiobooków. Gorzowianie sięgnęli po 36 tysięcy książek w wersji elektronicznej. Najbardziej poczytnym autorem w 2021 roku w gorzowskiej bibliotece był Remigiusz Mróz.

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
8. Kto był nieoficjalnym mistrzem świata w okresie rozbratu Stowarzyszenia Arcymistrzów z federacją FIDE (od roku 1993)?