gorzów: AWF

i

Autor: Archwium redakcji

Gorzów: AWF uhonorował swoich olimpijskich herosów

2021-11-23 12:36

Wspinali się na szczyty ludzkich możliwości, teraz uhonorowała ich uczelnia. Na dziedzińcu Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Estkowskiego znalazły się tablice upamiętniające aktualnych żaków, ale też starszych absolwentów, którzy zdobyli medale olimpijskie.

Dziekan gorzowskiej filii, prof. Piotr Żurek, zapraszam gorzowian do odwiedzin. Wokół udało się wydzielić mały skwer, można zrobić zdjęcie, liznąć historii sportu i chwilę się zrelaksować. Prof. Żurek podkreśla również wagę sukcesu na Igrzyskach w tym roku:

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Po AWFie Katowice, który najwięcej w swoim klubie zebrał medalistów olimpijskich, jesteśmy drugą uczelnią w kraju pod względem ilości medali olimpijskich. Karolina Naja i Anna Puławska przywiozły w sumie 4 medale.

Anna Puławska i Karolina Naja zdobyły po dwa srebrne i brązowe medale na Igrzyskach w Tokio. Naja nie reprezentuje już barw AZSu AWF Gorzów, ale wciąż jest studentką gorzowskiego oddziału AWF. Na tablicach uczelnia przypomniała także o absolwentach, m. in. o Tomaszu Kucharskim i Andrzeju Wrońskim.

QUIZ. Przeboje i hity z PRL. Nie zdobyć 10/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Mieczysław Wojnicki śpiewał: