Gorzów: AJP

i

Autor: SG Nowe laboratoria na AJP.

Gorzów: AJP uruchomiło Akademię Automatyki i Mechatroniki

2021-08-25 16:34

Współczesne firmy są zrobotyzowane i zautomatyzowane. Potrzebują pracowników, którzy swobodnie sobie radzą w takim środowisku. W gorzowskiej akademii będą prowadzone szkolenia i kursy dla studentów i pracowników, które pomogą im dostosować się do wymogów rynku pracy.

W Gorzowie ruszyła Akademia Automatyki i Mechatroniki. To nowy projekt AJP, dzięki któremu młodzi ludzie zobaczą jak działa zautomatyzowana linii produkcyjna i nowoczesne przedsiębiorstwo. Przygotuje ich to do pracy w lokalnych firmach. Na potrzeby akademii wyposażono laboratorium automatyki i robotyki. Rozbudowywane jest jeszcze laboratorium technologiczne, gdzie pojawi się nowe wyposażenie.

To jest oferta, które będzie można realizować w naszej uczelni, na naszym wydziale. Mamy już sprzęt i na nim będzie można robić te szkolenia i kursy dla studentów i pracowników lokalnych firm - mówi Aleksandra Radomska-Zalas, dziekan wydziału technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Gorzów: AJP

i

Autor: SG

W ramach akademii prowadzone będą również egzaminy certyfikowane przez firmę Siemens, która jest partnerem projektu. Z przygotowanych laboratoriów korzystać będą uczniowie "Elektryka".

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?