Gorzów: AJP

i

Autor: SG

Gorzów: AJP od października uruchamia dietetykę kliniczną

2022-05-23 16:32

Uczelnia wniosek już złożyła, jest on teraz sprawdzany w ministerstwach. Do Gorzowa przyjechali przedstawiciele rządu, żeby przekonać się jak akademia jest na to przygotowana. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w październiku ruszy nowy kierunek.

Dietetyka na AJP.​ Gorzowska akademia rozwija swój Wydział Nauk o Zdrowiu. Stara się o uruchomienie kolejnego kierunku. W tej sprawie do Gorzowa przyjechali wiceministrowie z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia. Spotkali się ze studentami, pracownikami wydziału i sprawdzili jak uczelnia jest przygotowana do uruchomienia dietetyki.

Złożyliśmy wniosek, już w tej chwili jest w procedowaniu. Trzeci kierunek, który będzie prowadzony na Wydziale Nauk o Zdrowiu jest to dietetyka kliniczna - mówi Elżbieta Skorupska Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Akademia planuje uruchomić nowy kierunek od października. Obecnie na AJP można już studiować na pielęgniarstwie i ratownictwie medycznym. Obie specjalności cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Władze uczelni pracują już nad powołaniem kolejnego kierunku medycznego. Chodzi o medycynę analityczną, która miałaby ruszyć od października 2023.

QUIZ. Film, książka czy piosenka? Co mówi ci ten tytuł? Zgarnij komplet i zostań omnibusem!

Pytanie 1 z 15
"Gra o tron" to tytuł: