Gorzów AJP Chopina

i

Autor: coola AJP przy ul. Chopina.

Gorzów: AJP i zdalna nauka w nowym roku akademickim

2020-08-13 8:05

To będzie wyjątkowy rok akademicki dla gorzowskiej akademii. I to nie dlatego, że uczelnia liczy na uruchomienie nowego kierunku – pielęgniarstwa. Nauczanie w dużej mierze odbywać się będzie zdalnie. Przygotować muszą się na to studenci i wykładowcy.

Gorzowska akademia stawia na nauczanie zdalne. Nabór na studia już trwa. Na razie nie uruchomiono jeszcze rekrutacji na pielęgniarstwo. Akademia czeka na zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rektor Elżbieta Skorupska-Raczyńska zapewnia, że uczelnia zrobi wszystko, by nowy kierunek ruszył w tym roku akademickim. COVID-19 wymusił zmiany. Wykłady i ćwiczenia w dużej mierze odbywać się będą zdalnie.

Dla studentów stacjonarnych chcemy wprowadzić minimum 50 proc. zajęć na uczelni, a resztę w postaci zdalnej – mówi prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor AJP w Gorzowie. - Dla studentów zaocznych chcemy w większości wprowadzić zajęcia zdalne.

Gorzów: rektor AJP

i

Autor: SG prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska zakłada, że 5 października studenci pojawią się w AJP.

W ich przypadku może to sięgać 70 proc. wszystkich zajęć. We wrześniu wykładowcy akademii przejdą szkolenie z obsługi platformy, za pomocą której realizowana będzie nauka na odległość. Mimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej, rektor Skorupska jest optymistką i zakłada, że studenci pojawią się w akademii im. Jakuba z Paradyża 5 października.​

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra