Gorzów: odblaski

i

Autor: SG Inauguracja akcji „Wszystko świeci, ale odblaski…najlepiej!”.

Gorzów: Odblaski się skończyły, ale urzędnicy zamówili kolejne

2021-02-26 12:54

500 odblasków rozdanych, kolejne 2000 zamówionych. Akcja „Wszystko świeci, ale odblaski…najlepiej!” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jej inauguracja miała miejsce 12 lutego. Drugi etap zaplanowano na jesień. Odbiorcami będą głównie najmłodsi gorzowianie.

Odblaski rozeszły się jak świeże bułeczki. Urzędnicy zamówili kolejne 2 tysiące. Przez dwa tygodnie do gorzowian trafiło 500 opasek odblaskowych. To część akcji „Wszystko świeci, ale odblaski…najlepiej!”. Chodzi o to, żeby po zmroku mieszkańcy byli lepiej widoczni na drodze, a przez to bardziej bezpieczni.

Rozdaliśmy 500 odblasków, już nie mamy ani jednego. Zainteresowanie mieszkańców świadczy o tym, że jest potrzeba na taki sprzęt. W Gorzowie jest również sporo terenów na obrzeżach miasta, gdzie oświetlenia stałego jeszcze nie ma. Poruszając się zwłaszcza tam musimy pamiętać o naszym bezpieczeństwie - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału Wydział Promocji UM.

Gorzów: odblaski

i

Autor: SG Opaski odblaskowe trafiły do gorzowian.

Drugi etap akcji zaplanowano na przełom września i października. Miasto rozda wówczas odblaski wśród przedszkolaków i uczniów klas pierwszych podstawówek. Odbędą się spotkania z ambasadorami Gorzowa, którzy uczestniczyli w spocie promującym akcję. Można go zobaczyć w internecie, a wzięli w nim udział, przypomnijmy m.in. Bartosz Zmarzlik, dwukrotny mistrz świata na żużlu, Cezary Żołyński, aktor gorzowskiego teatru, a także Paweł Salamon, mistrz kulinarny.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?