stilon

i

Autor: coola Stadion przy ul. Olimpijskiej (fot. archiwum)

Gorzów: 240 tys. zł na stadion piłkarski przy Olimpijskiej

2021-12-23 15:00

Pierwszy krok w kierunku nowoczesnego stadionu piłkarskiego zrobiony. Na razie pieniądze wystarczą na wykonanie prac koncepcyjnych. To pierwszy krok, a właściwie kroczek, ale od czegoś trzeba zacząć.

Jest kasa na przebudowę stadionu piłkarskiego. W budżecie Gorzowa na 2022 rok zapisano 240 tys. zł na pierwsze kroki w tym celu. Gorzowskie środowisko piłkarskie czekało na to od lat. Kwota pozwoli na wykonanie pierwszych prac planistycznych. Pierwotnie w projekcie budżetu nie było zapisanych pieniędzy na stadion przy Olimpijskiej. Do zmiany przekonali prezydenta radni.

Istotną poprawką są pieniądze na projekt stadionu piłkarskiego. żeby zacząć od tego projektu, a w 2023 wbić pierwszą łopatę pod budowę pierwszej trybuny. Bo bez stadionu piłkarskiego nie będzie sportu w Gorzowie - mówi Jerzy Synowiec, radny Gorzowa.

Gorzów: radni

i

Autor: SG Radni zgodzili się na likwidację SP nr 7. (fot. archiwum).

Prezydent Gorzowa zapowiedział, że miasto przystąpi do modernizacji sportowego obiektu, jeżeli uda się na to zdobyć pieniądze zewnętrzne. Urzędnicy chcą ich szukać chociażby w ministerstwie sportu. Sama przebudowa ma być etapowana i może potrwać kilka lat.

Jak dobrze znasz polskie kolędy? Uzupełnij brakujące słowa [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Bóg się rodzi, moc truchleje: Pan niebiosów obnażony. Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice...