Gorzów: mzk

i

Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl

Gorzów: 1 listopada dojazd autobusami MZK do cmentarza przy ul. Żwirowej będzie bezpłatny

2022-10-24 16:14

Gorzowski miejski przewoźnik zapewnia, że liczba autobusów obsługujących cmentarz komunalny będzie wystarczająca. Od piątku zwiększona będzie częstotliwość kursów linii 105, 132 i 111, a od soboty dojdzie linia C. W Wszystkich Świętych tylko one dowiozą mieszkańców do nekropoli przy Żwirowej.

Na gorzowski cmentarz komunalny najlepiej MZK. Więcej autobusów linii 105,132 i 111, czyli obsługujących nekropolię przy Żwirowej, zacznie jeździć od piątku (28.10). W sobotę (29.10) uruchomiona zostanie specjalna linia C, która kursować będzie od przystanku przy hotelu Mieszko do bramy drugiej cmentarza. 1 listopada ul. Żwirowa zostanie zamknięta dla samochodów osobowych, zatem na groby bliskich najwygodniej dojechać autobusami MZK. Tego dnia przejazd nimi jest bezpłatny.

Istotne rady dla podróżnych: staramy się przyjść wcześniej na przystanek. Staramy się zachować spokój. Na pewno wszyscy zmieszczą się do autobusu. Autobusów będzie maksymalna liczba, taka, która będzie odpowiadała rzeczywistym potrzebom. Sprowadzamy dodatkowe autobusy od producentów. Pojawi się także autobus elektryczny - mówi Roman Maksymiak, prezes MZK.

MZK wydało informator dla podróżnych, w nakładzie 15 tys. Od dziś (24.10) mieszkańcy znajdą go na cmentarzu, w firmie Product, kasach biletowych i innych miejsca w Gorzowie.

QUIZ: Oni już nigdy nie wrócą do serialu. Za którymi bohaterami tęsknisz?

Pytanie 1 z 10
Była nazywana seksbombą PRL. Najlepiej zapamiętaliśmy ją z seriali "07, zgłoś się" i "Tulipan". Chodzi o...