Gorzów: góry Kaczawskie

i

Autor: Struslav/wikipedia.org

Gdzie wybrać się na ferie? Radzi szef gorzowskiego PTTK

2023-01-10 15:29

To propozycje dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, nie przepadają za tłumami i kolejkami. To także pomysł na odpoczynek w okolicy swojego zamieszkania. Nie dość, że zaoszczędzimy, to możemy zobaczyć sporo ciekawych, nieznanych miejsc.

Ferie powoli się zbliżają. Gdzie je spędzić? Góry Kaczawski​e, Ślęża, to mniej oczywiste propozycje Zbigniewa Rudzińskiego, prezesa gorzowskiego PTTK. 30 stycznia uczniowie gorzowskich szkół rozpoczynają dwutygodniową przerwę w nauce. To już ostatni dzwonek, żeby zarezerwować sobie pobyt. Osoby, które chcą uniknąć tłoku, nie chcą tracić czasu na stanie w kolejkach, mogą wybrać Sudety Zachodnie i Góry Kaczawskie. Ciekawą opcją jest także Ślęża, a przy okazji można poznać atrakcje Wrocławia. Ci którzy zostaną w Gorzowie, wcale nie muszą się nudzić. Okolica ma sporo do zaoferowania, zapewnia Rudziński.

santok

i

Autor: Jedrekgow/wikipedia.org Santok

Można wędrować nie tylko po Gorzowie ale i okolicach korzystając nawet z MZK. Miejski przewoźnik nadal ma linie autobusowe, które wykraczają poza granice miasta. Podjechać, zobaczyć, poznać, dotknąć i wrócić do domu – mówi prezes PTTK Ziemi Gorzowskiej.

Propozycje tras, miejsc, które warto odwiedzić można znaleźć w internecie.

QUIZ. Matematyka bez kalkulatora. Dzieci znają odpowiedzi, a Ty?

Pytanie 1 z 10
Pole kwadratu o boku długości 5 wynosi: