Wojsko Polskie

i

Autor: Pixabay

Armia

Wojsko w Gorzowie. Gdzie powstanie jednostka?

2024-04-23 16:12

Miasto proponuje 3 lokalizacje. Wojskowi w tym tygodniu przyjadą, żeby je obejrzeć i porozmawiać o warunkach jakie do zaoferowania ma gorzowski magistrat. Prezydent Gorzowa liczy, że to inwestycja, która wpłynie na rozwój miasta.

Gdzie zamieszkają żołnierze? W czwartek (25.04) wojskowi odwiedzą Gorzów. Sprawdzą lokalizacje przyszłej jednostki. Miasto ma 3 propozycje.

Gdzie w Gorzowie powstanie jednostka wojskowa?

To tereny przy ul. Mironickiej, ale nie te, gdzie ma powstać strefa przemysłowa, a także przy ulicy Poznańskiej lub Kasprzaka.

My pokazujemy teren, pokazujemy możliwości zarówno dla 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej jak i dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Oferujemy przygotowanie tego terenu. Uzbrojenie, doprowadzenie dróg, mediów, to po stronie miasta, a wojsko już samo zbudowałoby jednostkę - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Nowy garnizon w Gorzowie miałby liczyć tysiąc żołnierzy. Na razie nie są znane terminy budowy jednostki i przebazowania wojska. Zdaniem prezydenta Wójcickiego to duża szansa rozwojowa dla miasta, a także możliwości dobrej pracy dla absolwentów klas mundurowych. Decyzję o ulokowaniu wojska w Gorzowie minister obrony narodowej podjął w marcu.

QUIZ. Niecodzienne polskie słowa. Słyszałeś je kiedykolwiek i wiesz, co znaczą?

Pytanie 1 z 10
Kim jest basałyk?