Jazda w deszczu

i

Autor: Canva Pro

POGODA

GDDKiA apeluje do kierowców! Ostrzeżenie nie dotyczy mieszkańców Gorzowa. Dlaczego?

2024-03-11 9:51

Z uwagi na to, że w poniedziałek (11.03) na terenie całego kraju mają się pojawić przelotne opady deszczu. generalne Dyrekcja Dróg Krajowcyh i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożność podczas jazdy i dostosowanie prędkości do warunków pogodywch. Apel nie dotyczy jednak mieszkańców województwa lubuskiego. Dlaczego?

Ostatnie tygodnie to pogodowy przekrój całego roku. Było słońce i temperatury rzędu 18 stopni, był mróz, opady deszczu i potopienia. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będzie podobnie, chociaż synoptycy zapowiadają, że mróz póki co do nas nie powróci.

Pogoda w Polsce

Początek tego tygodnia w większości Polski upłynie pod znakiem opadów deszczu, przed którymi ostrzega nawet GDDKiA.

W dzień spodziewane jest zachmurzenie przeważnie duże, jedynie na północnym wschodzie i południowym zachodzie okresami umiarkowane. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie pod koniec dnia miejscami także opady deszczu ze śniegiem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę" czytamy w komunikacie Państwowej Agencji Prasowej.

GDDKiA przekazała również, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, na sieci dróg pracuje 17 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania ruchu.

Ostrzeżenie o przelotnych opadach deszczu nie dotyczy jednak województwa lubuskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Tutaj pogoda ma być nieco bardziej sprzyjająca prowadzeniu auta.

Tygodniowa pogoda dla Gorzowa 11-17.03.2024

W tym tygodniu gorzowianie z pewnością nie będą się martwili zimnem. Synoptycy zapowiadają, że temperatury oscylować będą w granicach od 12 do nawet 17 stopni. Najcieplej ma być w piątek, to właśnie wtedy słupek rtęci może podskoczyć do wspomnianej "siedemnastki". Najchłodniej - w środę kiedy tych stopni będzie maksymalnie 12.

Do tego niestety przez większość tygodnia szara i ponura aura. Na niebie nie zabraknie chmur i dopiero pod koniec tygodnia zacznie się pojawiać coraz więcej słońca. Większe opady deszczu póki co nie są zapowiadane.

Drogowy absurd w centrum miasta. Mieszkańcy Gorzowa wymyślili sobie niewidzialne przejście dla pieszych?

Sonda
Wolisz ciepło czy zimno?
Opady deszczu w Kraśniku