Meksyk ucieczka płonący dom

i

Autor: fot. @GabyCoutino/www.x.com ; Canva Pro

GANGI

Gangsterzy strzelali i palili domy. Ponad 4 tys. osób uciekło z meksykańskiego miasta

2024-06-11 8:32

4,2 tys. osób uciekało z jednego z miast w meksykańskim stanie Chiapas przed gangsterami, którzy strzelali i palili domy -poinformował w poniedziałek prezydent kraju Andres Manuel Lopez Obrador. Dodał, że władze przygotowały dla nich obozy, gdzie mogli się schronić.

Żołnierze i policjanci pomogli mieszkańcom w ucieczce

Mieszkańcy uciekli z miasta Tila w weekend, co było prawdopodobnie największym przesiedleniem osób w Chiapas od 1997 roku. Według prokuratury gangsterzy zaczęli strzelać i podpalać domy w miasteczku w ubiegłym tygodniu.

Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że przez kilka dni byli uwięzieni w domach, zanim w weekend na miejsce przybyli żołnierze i policjanci, którzy umożliwili im ucieczkę. Na zdjęciach przekazanych przez władze widać ludzi opuszczających miasto, czasem tylko z torbami lub małymi plecakami.

To jeden z najbardziej niebezpiecznych regionów w Meksyku

Stan Chiapas leży na południu Meksyku, przy granicy z Gwatemalą, i uchodzi za jeden z najbardziej dotkniętych problemem brutalnej przestępczości. Zdaniem komentatorów odpowiada za nią w dużym stopniu walka pomiędzy potężnymi kartelami narkotykowymi.

Zobacz też: Więzienie El Infiernito w Gwatemali opanowane przez gangsterów. Policja w końcu przejęła nad nicm władzę

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w Meksyku?
Artur Szpilka spod palmy w Meksyku typuje walkę Łaszczyk - Ferrari
P. JAKI: Areszty i napady na domy to polityczna nagonka. Na czele prokuratury stoją gangsterzy. SEDNO SPRAWY