pikniki chopinowskie

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Kultura

Muzyka klasyczna pod gołym niebem! Filharmonia Gorzowska zaprasza na kolejny Piknik Chopinowski

2023-07-28 11:38

W najbliższą niedzielę (30.07) odbędzie się kolejny już koncert w ramach letniej edycji Pikników Chopinowskich. W plenerze, pod gołym niebem wszyscy chętni będą mogli posłuchać największych dzieł wybitnego kompozytora. Muzykę na żywo grać będą artyści z Filharmonii Gorzowskiej.

Gorzowianie znowu będą mogli posłuchać muzyki klasycznej pod chmurką. ​Trwają wakacje, a wraz z nimi w każdą niedzielę odbywają się Pikniki Chopinowskie. Kolejny plenerowy koncert już w niedzielę (30.07) na placu przed budynkiem Filharmonii Gorzowskiej przy ul. Dziewięciu Muz. Początek o godzinie 17. 

Klasyka na żywo. Utwory Chopina i nie tylko

Tym razem na fortepianie zagra Mateusz Krzyżowski. W programie utworów, które zaprezentuje w niedzielę słuchaczom będą nie tylko dzieła Fryderyka Chopina (Polonez c-moll op. 40 nr 2 i Polonez As-dur op. 53), ale także kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego oraz etiudy Karola Szymanowskiego.

Wszystkie koncerty w ramach Pikników Chopinowskich są całkowicie darmowe, nie są też potrzebne wcześniejsze zapisy. Wystarczy przyjść i rozpłynąć się w cudownych dźwiękach muzyki klasycznej. Można wziąć swoje leżaki, krzesełko lub koc. W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony na salę koncertową Filharmonii.

Sonda
Lubisz muzykę klasyczną?
Zenek Martyniuk śpiewa muzykę klasyczną? | Dokończ Piosenkę #7