Muzeum Lubuskie w Gorzowie

i

Autor: akl

Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne!

2023-01-19 15:48

Muzeum Lubuskie w Gorzowie zachęca do spędzenia ferii w nietypowy sposób. Nie przed telewizorem, komputerem, czy konsolą do gier. Mają być wspólne gry, tworzenie masek karnawałowych, zimowych witraży a na końcu wielki bal karnawałowy.

Podczas pierwszego turnusu ferii, uczestnicy warsztatów poznają historyczne gry dziecięce. Czy milusińskim gry z ubiegłego stulecia przypadną do gustu bardziej niż współczesne konsole, gry komputerowe, czy telewizyjne?

- Spróbujemy zachęcić dzieci do uczestnictwa w aktywnościach, których lata popularności przypadają na początek XX wieku. Jak wówczas wyglądały długie zimowe wieczory? Co może powstać z połączenia kredy i soli? Na te i inne pytania odpowie Beata Frąckowiak, pod której czujnym okiem powstaną maski karnawałowe, zimowe witraże i dekoracyjne pierniki. Dopełnieniem całotygodniowych zabaw będą wycieczki i zabawy na świeżym powietrzu, zaś podsumowaniem – uroczysty bal karnawałowy - wylicza Ewa Pawlak, dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie

Drugi turnus ferii zimowych rozpocznie się od wyprawy tropem muzealnych zwierciadeł. Jakie historie kryją zabytkowe lustra? Czy uda się wykonać ozdobną ramę do własnego zwierciadła? Nie mniej ciekawe mogą być ramy obrazów, a na nich… tajemnicze kapelusze! Czy ukryte na malarskich płótnach nakrycia głowy zainspirują młodych artystów do stworzenia własnych kapeluszy?

Jak kiedyś dostarczano korespondencję? Jakie są tradycyjne sposoby składania listów? Na te pytania odpowiedzi poszukamy na obrazach Henryka Rodakowskiego. Będzie to też świetna okazja do napisania własnego listu i umieszczenia go w butelce. Zajęcia w Willi Schroedera urozmaicą wizyty w tajemniczych miejscach związanych z zaproponowaną tematyką.

QUIZ. Poznasz film po krótkim cytacie? Kinoman musi zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
"Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego, jak banda indywidualistów" to...