Policyjna odznaka

i

Autor: Canva Pro

WYPADKI

Fałszywi policjanci grasują po Gorzowie. Mieszkańcy przestrzegają!

2023-09-01 15:10

Na jednej z grup w mediach społecznościowych pojawiło się ostrzeżenie od mieszkańca o podejrzanej parze, która kręci się po osiedlu Staszica w Gorzowie. Para podaje się za policjantów - osoby te nie mają jednak mundurów, a jedynie odznaki. Gorzowianin apeluje o ostrożność i uwagę, by nie stracić oszczędności życia.

Mimo licznych apeli wciąż zdarzają się sytuacje, że mieszkańcy, głównie seniorzy, padają ofiarą oszustów tracąc w ten sposób oszczędności życia. Nic więc dziwnego, że ataki nie ustają i co rusz pojawiają się nowe informacje o skradzionych pieniądzach lub podejrzanych osobach krążących po osiedlach. Tak jest też tym razem. Na jednym z forów w mediach społecznościowych gorzowianie ostrzegają przed podejrzaną parą, która pojawiła się na osiedlu Staszica.

Fałszywi policjanci znowu w akcji? Uważajcie!

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy mieszkańcy ostrzegają przed podejrzanymi osobami, które kręcą się po ulicach. Zaledwie mięsiąc wcześniej informowano o trzech mężczyznach chodzących po domach i podających się za kominiarzy. Ta sytuacja również miała miejsce na osiedlu Staszica co prawdopodobnie wynika z faktu, że mieszka tam sporo seniorów, którzy są najlepszymi ofiarami dla naciągaczy - osoby starsze, schorowane, często naiwne łatwo dają się nabrać w historyjki o tym, że ktoś z ich bliskich pilnie potrzebuje finansowej pomocy.

"Seniorzy seniorki oraz młodzi uważajcie po Staszica chodzi parka poddają sie za Policje. Mają tylko przy sobie podrobione odznaki. Nie mają na sobie mundurów. Uciekajcie od nich unikajcie kontaktu. Nie wpuszczajcie do domu takich to oszuści. !!!! Tak że nie otwierajcje drzwi gdy ktoś mówi że ma kalendarze do sprzedania albo zbiera jedzenia tacy was okradną... nie wierzcie w to że ktoś z waszej rodziny miał wypadek. Jeśli przyjdzie ktoś i zapuka wam w drzwi lub zadzwoni telefonem do was to nie wierzcie szybko się rozłączcie zgłoście na policję oraz zadzwońcie do tej osoby z rodziny co niby miała wypadek ! Nie wierzcie oszustom bo stracicie życie albo i wszystko to co macie" pisze jeden z mieszkańców.

Policja również przestrzega, by pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomych osób do mieszkania ani nie przekazywać nikomu żadnej gotówki - prawdziwi policjanci nigdy nie będą mieli takich żądań.

Senior z Gorzowa stracił ponad 100 tysięcy złotych! Padł ofiarą naciągaczy

Kilka dni wcześniej, na tej samej Facebookowej grupie, kolejny mieszkaniec umieścił informację, w której przestrzegał przed oszustką. Kobieta pojawiła się na Staszica i metodą "na wypadek" okradła seniora - mężczyzna stracił ponad 100 tysięcy złotych wierząc w opowieść o rzekomym wypadku, którego miała doznać jego córka.Sytuacja została zgłoszona na policję, ale rodzina oszukanego postanowiła szukać kobiety również na własną rękę udostępniając w Internecie wizerunek kobiety uchwyconej na jednej z prywatnych kamer.

Uwaga‼️ul Marcinkowskiego i okolice proszę o sprawdzenie wszystkich kamer w autach i sklepach.. Dnia 23 08 między godz 14.30 a 15.30 doszło do wyłudzenia dużych pieniędzy i poszukuję chudej i niskiej kobiety ubranej na czarno długi rękaw bluzka i czarne leginsy, mogła mieć okulary może ktoś zobaczy jej twarz lub auto do którego wsiadała, sprawa pilna, ‼️ Był ciepły dzień a ona długi rękaw i długie spodnie, cała na czarno proszę o pomoc i wiadomość" pisze gorzowianka.

Kobieta w godzinach od 14.30 do 14.35 stała przy przystanku autobusowym przed Pegazem i rodzina prosi o pomoc każdego, kto miałby informacje o kobiecie lub zarejestrował ją na swoich prywatnych kamerkach.

Sonda
Czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny padł kiedyś ofiarą oszustów?
Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna