Zatrzymany za wyłudzenia

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Fałszowanie dokumentów w starostwie w Strzelcach Krajeńskich. Urzędnicy wyłudzili prawie 750 tys. zł!

2023-07-04 12:00

Cztery osoby odpowiedzą za fałszowanie dokumentów i podrabianie podpisów związanych z rejestracją pojazdów w celu uzyskania korzyści majątkowej. To dwóch pracowników wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich oraz dwie kobiety, które pośredniczyły w rejestracji aut. Podejrzani zostali zatrzymani i odpowiedzą przed sądem.

Fałszowanie dokumentów w starostwie. Zatrzymano dwóch pracowników

Cały proceder trwał osiem lat. W tym czasie podejrzani dopuścili się prawie 1600 przypadków złamania prawa i wyłudzili prawie 750 tysięcy złotych! Wszystko miało związek z podrabianiem dokumentów dotyczących rejestracji pojazdów.

Dwóch pracowników z wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich przyjmowało od właścicieli pojazdów opłaty rejestracyjne i recyklingowe, ale pieniądze zamiast do kasy starostwa trafiały do... kieszeni urzędników.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ogrom dokumentacji, którą następnie dokładnie przeanalizowali. Niezbędne było także przesłuchanie około 500 osób, które rejestrowały swoje pojazdy za pośrednictwem podejrzanych. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu policjanci ustalili cztery podejrzane osoby, a pierwsze zatrzymanie miało miejsce w czerwcu 2020 roku" powiedział Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

45-latek oraz 43-latek zostali już zatrzymani przez gorzowskich funkcjonariuszy. W sprawie odpowiedzą też dwie kobiety w wieku 43 i 44 lat, które pośredniczyły w rejestracji pojazdów i podrabiały podpisy właścicieli.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty

Cała czwórka usłyszała już zarzuty i częściowo przyznała się do winy. Podejrzani mężczyźni odpowiedzą głównie za przekroczenie uprawnień i fałszowanie dokumentacji, za co grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwie kobiety odpowiedzą przede wszystkim za podrabianie podpisów, co zagrożone jest karą do pięciu lat więzienia. Pod koniec czerwca w tej sprawie został skierowany akt oskarżenia do sądu.

Sonda
Często załatwiasz urzędowe sprawy?
Wyłudził od seniorki 100 tys. zł. Szuka go policja