piractwo lub1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Tir wyprzedzał tira i ...upsss

Ekwilibrystka i IGNORANCJA! 22 tysiące wykroczeń na lubuskich drogach [FILM]

2020-05-15 12:30

Kierowcy współpracują z policjantami i wysyłają materiały w ramach akcji "Stop agresji drogowej". To co jest na filmach mrozi krew w żyłach i pokazuje jak nieodpowiedzialnie jeżdżą niektórzy zmotoryzowani. Mundurowi podsumowali pierwsze cztery miesiące działań.

Na początek liczby, które mówią same za siebie: 22 tysiące wykroczeń na lubuskich drogach, ponad 2 tysiącom kierowców zabrano dowody rejestracyjne za brak badań technicznych oraz za różnego rodzaju usterki w autach, a 270 osób straciło prawa jazdy.

Z kolei 8,5 tysiąca zmotoryzowanych przycisnęło "gaz do dechy" i dostało upomnienia. Ci, którzy gnali o 50 km/h za dużo nie mają już uprawnień do kierowania. Właśnie z prędkościami wiążą się niebezpieczne sytuacje na drogach jak: jazda slalomem między autami, wymijanie na zakręcie czy na pasach, ciężarówka wyprzedzająca tira jadąca wprost na czołówkę. Takie filmy z samochodowych kamer trafiły do policjantów.

piractwo lub2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Z jednej strony rogatki się nie opuściły, ale auta jadą...

Lubuscy policjanci przeprowadzili także ponad 100 tysięcy badań na zawartość alkoholu. 300 osób było po spożyciu. W ciągu pierwszego kwartału w naszym regionie doszło do 174 wypadków,  26 osób zginęło, a 198 doznało obrażeń. Odnotowano trzy tysiące kolizji.

Mundurowi nadal czekają na filmy, które trzeba przesyłać na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl.