Boks samochodowy

i

Autor: Canva Pro

GOSPODARKA

Działała na rynku pięć dekad, teraz ogłasza upadłość. To koniec znanej niemieckiej firmy motoryzacyjnej?

2023-08-22 10:04

Jak podają niemieckie media: po ponad 50 latach działalności jeden z producentów boksów dachowych do aut ogłasza upadłość. Chodzi o firmę Kamei, produkującą akcesoria m.in. dla Volkswagena. Powód? Niewypłacalność związana z trudną sytuacją gospodarczą na świecie i galopującą inflacją.

Do sądu okręgowego w Wolfsburgu wpłynął już wniosek od firmy Kamei GmbH & Co. KG o ogłoszenie upadłości. To cios dla producenta, który na niemieckim rynku działał przeszło 50 lat. Firma Kamei założona bowiem została jeszcze w 1952 roku przez Karla Meiera, projektanta wnętrz w Volkswagenie.

Przedsiębiorstwo Kamei zajmuje się produkcją akcesoriów samochodowych, w tym m.in. boksów dachowych, podłokietników czy elementów skrzyni biegów. To też pierwsza firma, która zaczęła produkować zagłówki oraz spojlery przeznaczone dla samochodów osobowych.

Niemiecka firma motoryzacyjna Kamei ogłasza upadłość. Co z dostawami?

Niestety, na skutek trudnej sytuacji gospodarczej, związanej m.in. z wojną na Ukrainie, pandemią i zmianami klimatu, firma Kamei musiała ogłosić upadłość. W tej chwili ceny materiałów są tak duże, że przedsiębiorstwo stało się niewypłacalne.

Co ważne, zarządcy firmy podkreślają, że póki co, mimo niewypłacalności, produkcja nie przestaje działać, a zamówienia będą nadal realizowane.

Takich samochodów nie zobaczysz na polskich ulicach. Oto co widzieliśmy w Turcji. Niektóre z nich kosztują kilkaset tysięcy złotych!

Jak dobrze znasz marki samochodów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Na kluczyku widzisz znaczek samochodu:
LEXUS
Świętokrzyskie. Auto Moto Fiesta 2023 na Torze Kielce w gminie Miedziana Góra
Listen on Spreaker.