gorzów szpital dek

i

Autor: Fragles Szpital w Gorzowie.

Dwa ogniska ZAKAŻEŃ W Gorzowie. 105 osób z COVID-19!

2020-10-21 19:12

Już od ponad tygodnia rosnące z dnia na dzień liczby wzbudzają niepokój i obawy co będzie dalej. W środę (21.10) w województwie lubuskim znów padł dobowy rekord nowych przypadków- 283! Gorzów przoduje w regionie z liczbą 539 chorych.

Po raz pierwszy w kraju padła liczba ponad 10 tysięcy nowych zarażeń w ciągu doby. Specjaliści zapowiadali, że zachorowań będzie o wiele więcej.

W Gorzowie są dwa nowe ogniska koronawirusa. W Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy Podmiejskiej-Bocznej. We wtorek (20.10) było najpierw 23 zakażonych- pensjonariuszy i pracowników. W środę pozytywny wynik potwierdzono u kolejnych 53 osób. W sumie izolacją objętych jest 76 mieszkańców. Z kolei w DPS nr 2 przy Walczaka był tylko jeden przypadek i na tym się skończyło.

- Placówka nr 1 jest zamknięta, a pensjonariusze mają zapewnioną opieką, czuwa nad nimi sztab kryzysowy. Jeżeli sytuacja się pogorszy, będą podejmowane kolejne kroki - informuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

gorzów dps podmiejska

i

Autor: google.pl/maps DPS nr 1 w Gorzowie.

Drugie źródło COVID-19 znajduje się w szpitalu przy Dekerta, na oddziale wewnętrznym. Dodatnie wyniki ma 12 osób, są to pacjenci i medycy. Jak przekazuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy - są oni w dobrym stanie i w miarę możliwości będą przewożeni na oddział zakaźny przy Walczaka.

Spore ognisko zlokalizowano w Zakładzie Opieki Leczniczej w Skwierzynie. Tam zarażonych jest 31 osób. Jak zapewnił podmiot kierujący placówką- chorzy mają zapewnioną opiekę.

W środę (21.10) poinformowano o kolejnym zgonie. Zmarła 93-latka z powiatu międzyrzeckiego. Od początku pandemii w Lubuskiem zachorowało prawie 3200 osób.

Dorota Gardias: Miałam koronawirusa, sąsiedzi omijają mnie szerokim łukiem.
Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?