Tak wygląda remont ulicy Konsynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kiedy droga będzie gotowa?

i

Autor: pci

mzk gorzów

Duże zmiany na Kosynierów Gdyńskich. Autobusy pojadą inaczej. Podróżni mają się o co martwić?

2024-04-02 14:00

Już od jutra, 3 kwietnia, wielkie zmiany w ruchu na ulicy Kosynierów Gdyńskich. Zmiany czekają nie tylko na kierowców, ale także podróżujących autobusami gorzowskiego MZK. Co dokładnie się zmieni? O tym poniżej.

To będzie jedna z większych zmian, jakie zajdą na Kosynierów Gdyńskich. Przede wszystkim zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza i Matejki. Podobna sprawa ma się ze skrzyżowaniem Kosynierów Gdyńskich z Mościckiego.

W najbliższą środę (3 kwietnia), w pełnym zakresie otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Kosynierów Gdyńskich – Borowskiego. Udostępniona dla ruchu dwukierunkowego będzie również ulica Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami: Borowskiego i Matejki. Równolegle wykonawca ruszy z przebudową skrzyżowania ulic: Kosynierów Gdyńskich/Mickiewicza/Mościckiego. Spowoduje to jego częściowe zamknięcie oraz wprowadzenie koniecznych zmian w organizacji ruchu na ul. Kosynierów Gdyńskich - od skrzyżowania z ul. Borowskiego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza – czytamy w komunikacie Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Dodatkowo MZK Gorzów poinformowało o zmianie tras aż sześciu tras autobusów. Podróżni muszą się mieć na baczności. Poniżej lista zmian.

  • 100, 101, 121, 124, 136 i 511 w kierunku śródmieścia, które od przystanku Matejki pojadą ulicami Kosynierów Gdyńskich, E. Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Armii Polskiej powrócą na dotychczasowe trasy. Dla wymienionych linii zawieszone zostaną przystanki: Urząd Wojewódzki (na ul. Kosynierów Gdyńskich), Pl. Grunwaldzki (na ul. Mieszka I), Borowskiego (na ul. E. Borowskiego).

  • 104, 105, 111 w kierunku Cmentarza, Chwalęcic i Bora-Komorowskiego, które od skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich i E. Borowskiego pojadą ulicami E. Borowskiego, Mieszka I i od skrzyżowania z ul. A. Mickiewicza powrócą na dotychczasowe trasy. Na trasie objazdu dla wymienionych linii obowiązywać będą dodatkowo przystanki na ul. Mieszka I – Borowskiego (tymczasowy dla komunikacji zastępczej), Pl. Grunwaldzki (tramwajowy), natomiast zawieszony zostanie przystanek Urząd Wojewódzki (na ul. Kosynierów Gdyńskich).

  • Trasy przejazdu do Osiedla Staszica, ulicy Londyńskiej i K-SSSE, oraz linii numer 111 w kierunku Śląska Pole Golfowe pozostają niezmienione. Jednakże, z powodu nowych tras, rozkłady jazdy ulegną modyfikacji. Szczegółowe informacje na temat zmian w rozkładach dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Dodatkowo robotnicy będą pracować na ul. Kosynierów Gdyńskich nad krawężnikami i chodnikami. W niektórych miejscach piesi także będą mieli utrudnione przejście, ale o tym będą informować odpowiednie znaki.

Krakowskie Przedmieście czeka remont. Ulica faluje
Sonda
Czy denerwują Cię korki w Gorzowie?