Gorzów szpital woj

i

Autor: Fragles W szpitalu oddziały wróciły do przyjęć.

Drugi przypadek COVID-19 w GRH! Prawie 30 osób na kwarantannie

2020-08-03 14:55

Rośnie liczba zarażonych w Lubuskiem i w Gorzowie. Pod koniec ubiegłego tygodnia (30.07) zamknięto dwa oddziały w gorzowskim szpitalu oraz okazało się w piątek (31.07), że pozytywny wynik ma pracownik Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Najświeższe dane (poniedziałek, 3.08) w województwie lubuskim to 13 nowych zakażeń. Po dwa pochodzą z Gorzowa i powiatu gorzowskiego, a pozostałe z gmin m.in. Międzyrzecz, Sulęcin czy Słubice. W sumie odnotowano 432 przypadki COVID-19.

Dobra informacja jest taka, że w gorzowskim szpitalu przy Dekerta ponownie przyjmowani są pacjenci na oddziały neurologii i rehabilitacji neurologicznej. Procedura była zawieszona, bo u jednej z pacjentek wykryto nowy patogen. Niestety złe wieści napływają z GRH.

- Jest drugi pracownik z pozytywnym wynikiem. 26 osób zostało objętych domową kwarantanną. Kolejne, które mogły mieć kontakt z zarażonymi są ustalane. Ryneczek jest otwarty, o jego ewentualnym zamknięciu zadecyduje zarząd spółki – informuje Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego wojewody lubuskiego.

Pierwszy zakażony w GRH, przypomnijmy, to pracownik, który pobierał opłaty od sprzedawców. Na targowisku obowiązują zasady sanitarne.

W Lubuskiem od początku pandemii stwierdzono 432 przypadki chorych, 10 osób zmarło, a 214 wyzdrowiało.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?