gorzów kostrzyn zasypani 1

i

Autor: KM PSP Gorzów Dwóch pracowników zostało przysypanych ziemią.

Policja

Dramat w Kostrzynie. Przysypało dwie osoby​, jedna nie żyje

2024-02-01 14:37

Do tragicznego wypadku doszło w czwartkowy [1.02] poranek po godz. 9 przy ul. Wodnej, podczas prac budowlanych. W wykopie osunęła się ziemia. Przez kilka godzin pracowały służby mundurowe oraz prokurator. Co ustalono?

Roboty w Kostrzynie prawdopodobnie związane były z wodociągami. Pod hałdą ziemi znalazło się dwóch pracowników. Jeden został całkowicie zasypany, a drugi po pachy i został także przyciśnięty elementami, które zabezpieczały wykop. Strażacy musieli użyć specjalnego hydraulicznego sprzętu. Z urazem nogi trafił do szpitala. Niestety pierwszy mężczyzna nie przeżył. Długa reanimacja nie przyniosła skutku.

- Wykop był sporych rozmiarów szeroki na dwa, trzy metry a głęboki na około cztery metry. Jeden z pracowników stał na jego skraju. Wtedy, prawdopodobnie od drgań koparki, osunęła się pod nim ziemia i wpadł między szalunek a krawędź dziury. Drugi z pracowników próbował pomóc koledze. Niestety ziemia pod nimi ciągle się usuwała - opowiada Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

gorzów kostrzyn zasypani 2

i

Autor: KM PSP Gorzów Jednego z pracowników nie udało się uratować.

Pierwszy mężczyzna zasypany był około 20 minut. Po wyciągnięciu go na powierzchnię, rozpoczęto resuscytację. Niestety nie powiodła się, lekarz stwierdził zgon. Na miejscu działali policjanci i prokurator. Ustalane są przyczyny i okoliczności wypadku. Zdarzeniem zajmą się także biegli. W akcji ratowniczej udział brały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym domu kręcili film, później było morderstwo

Pamiętasz pierwsze odcinki "Ojca Mateusza"? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego państwach po latach powraca do Polski Ojciec Mateusz?