Bułgaria

i

Autor: Fot. Canva Pro/Rocter

NIERUCHOMOŚCI

Dom za kilkanaście tysięcy złotych? Takie rzeczy tylko w Bułgarii. Nieruchomości "za grosze" czekają

2024-03-25 10:49

Ceny nieruchomości stale rosną i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja się zmieni. Dotyczy to nie tylko Polski, ale również innych krajów europejskich. W Anglii domy i mieszkania są tak drogie, że niewielu może sobie na nie pozwolić. Pewien Szkot znalazł jednak rozwiązanie i zamiast domu w Anglii kupił... trzy nieruchomości w Bułgarii!

Trudna sytuacja gospodarcza i wysokie ceny nieruchomości

Komu nie marzy się własny domek z ogródkiem i spokojnym miejscem do relaksu? Niestety, od paru lat sytuacja na rynku nieruchomości nie wygląda zbyt dobrze. Ceny szybują w górę, a do tego coraz mniej osób posiada zdolność kredytową. A nawet jeśli ktoś ma możliwość wzięcia kredytu, to często jest on oprocentowany tak wysoko, że ludzie zwyczajnie rezygnują z kupna własnych nieruchomości.

Polska nie jest w tym względzie odosobniona, dlatego też mieszkania na wynajem stają się coraz bardziej popularne. Niektórzy jednak nie wyobrażają sobie spędzenia całego życia z sąsiadami za ścianą i decydują się na znalezienie domu za granicą. Jak się okazuje, w niektórych miejscach może kupić nieruchomość w zadziwiająco niskiej cenie!

Trzy domy w cenie jednego? Nawet taniej!

Na poszukiwanie domu poza granicami swojego państwa wpadł mieszkający w Anglii 35-letni Rob. Z uwagi na to, że nieruchomości w jego kraju był zbyt drogie jak na portfel zwykłego kierowcy dostawczego, postanowił rozejrzeć się za domem w zupełnie innej lokalizacji.

Niespodziewanie, przeglądając oferty ogłoszeniowe na popularnych portalach, trafił na dom w Bułgarii, który kosztował zaledwie... 3 tysiące funtów, czyli nieco ponad 15 tysięcy złotych. Nieruchomość zlokalizowana była w Golamo Kruszewo, wsi w północno-wschodniej Bułgarii.

Nie zastanawiając się ani chwili postanowił kupić nieruchomość. A zaraz potem kolejną, i kolejną. W ten sposób stał się posiadaczem trzech domów w Bułgarii w cenie niecałych 50 tys. zł.

Szykują się kolejne wydatki. Właściciela czeka sporo pracy

Oferta, choć trzeba przyznać, że wyjątkowo atrakcyjna, nie jest też pozbawiona minusów. Wszystko dlatego, że domy, które kupił Rob, wymagały generalnego remontu. Do zrobienia praktycznie wszystko.

Jednak, jak przyznał mężczyzna w rozmowie z Channel 4: nie żałuje zakupu, bo to istotna inwestycja w przyszłość jego dzieci.

Jak się okazuje, w Bułgarii rzeczywiście można kupić domy w wyjątkowo niskich cenach, ale trzeba się liczyć z ich remontem. Jeśli ktoś ma umiejętności do samodzielnego prowadzenia takich prac, to jest to z pewnością ciekawy pomysł na posiadanie własnego lokum.

Tak wygląda 44-latka, która zarabia tysiące złotych za nocne... przytulanie

Sonda
Zdecydowałbyś się na kupno domu w Bułgarii?
Najbardziej nietypowe domy w Polsce