Straż Graniczna - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Straż Graniczna

STRAŻ GRANICZNA

Dokonywali licznych przestępstw na terenie Niemiec. Dwóch Polaków przejętych w Świecku

2023-10-16 9:07

Strażnicy graniczni z Świecka przyjęli od niemieckiej policji dwóch obywateli Polski, którzy nie tylko byli karani za przestępstwa popełnione w Niemczech, ale również dopuścili się przestępstw na terenie Polski. Teraz przed nimi konsekwencje.

W czwartek 12 października funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku przyjęli od niemieckiej policji 24-letniego Polaka, który został wydalony z Niemiec z powodu kradzieży dokonanych na terytorium tego kraju. Mężczyzna był notowany w niemieckich bazach jako osoba niepożądana na terytorium Niemiec (zakaz wjazdu na 5 lat).

Po przekazaniu, funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzili informacje o mężczyźnie w dostępnych systemach. Okazało się, że nasz rodak był poszukiwany trzema listami gończymi w Polsce. Za kradzieże i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami, 24-latek miał odbyć karę pozbawienia wolności w wymiarze 13 miesięcy.

Teraz grozi mu osadzenie w areszcie śledczym lub zakładzie karnym. Strażnicy graniczni, po ustaleniu aktualności poszukiwań, zatrzymali Polaka i przyprowadzili go do aresztu śledczego w Zielonej Górze.

Tego samego dnia do aresztu śledczego trafił kolejny obywatel Polski przekazany przez niemieckie władze. 43-letni mężczyzna otrzymał 7-letni zakaz wjazdu do Niemiec za pobicie.

Syryjczycy zatrzymani przez straż graniczną w Lubuskiem. Zobacz zdjęcia!

Po sprawdzeniu baz danych Straży Granicznej funkcjonariusze odkryli, że nasz rodak był poszukiwany listem gończym za rozbój i kradzież również w Polsce.

Mężczyznę zatrzymano, potwierdzając aktualność poszukiwań, i przyprowadzono do aresztu.

Straż Graniczna szkoli się z wykorzystania tarcz ochronnych