Kawa tuż po przebudzeniu nie jest dobra. Wypij o tej porze, a zastrzyk energii murowany

i

Autor: Getty Images Kawa tuż po przebudzeniu nie jest dobra. Wypij o tej porze, a zastrzyk energii murowany

kawa

Dodaję tę przyprawę do kawy i waga automatycznie leci w dół! Ten składnik na pewno masz w domu

2024-06-05 14:33

Kawę można pić z przeróżnymi dodatkami. Najczęściej jest to mleko, albo napój mlekopodobny. Niektórzy też używają przypraw, które podbijają smak tego napoju i właśnie na jednym z nich się dziś skupimy.

A jeśli już o przyprawach mowa, to najczęściej wybieraną do kawy jest cynamon, kardamon lub nawet chilli. Jest jednak jeszcze coś innego, a szczypta tego "proszku" spowoduje pozytywne zmiany w twoim organiźmie.

Chodzi o gałkę muszkatołową, której dodanie szczypty do kawy spowoduje wyraźne zmiany w organiźmie. Warto zaznaczyć, że w tym kontekście błonnik, pektyny, kwasy tłuszczowe oraz liczne witaminy (takie jak A, C i witaminy z grupy B), a także minerały — potas, magnez, żelazo i cynk — odgrywają istotną rolę. Dzięki temu gałka muszkatołowa nie tylko wzbogaca naszą dietę w niezbędne składniki odżywcze, ale również pomaga obniżać poziom cholesterolu i zapobiegać wrzodom żołądka.

Kawa z gałką muszkatołową dobra na... odchudzanie?!

Jej spożywanie przyspiesza metabolizm i poprawia trawienie. Ta aromatyczna przyprawa ma również właściwości detoksykujące, a obecny w niej błonnik pomaga dłużej utrzymać uczucie sytości. Jak wiadomo, pierwszym krokiem do skutecznego odchudzania jest pozbycie się pokusy ciągłego podjadania. Fachowcy mówią o tym, że 2-3 szczpty gałki muszkatołowej do kawy są bezpieczne.

Mrożona kawa na kilka sposobów. Te napoje pobudzą i orzeźwią w upalne dni

Festiwal Kawy i Czekolady w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy
Sonda
Ile razy w ciągu dnia pijesz kawę?