kawa z kardamonem

i

Autor: canva.com

zdrowie

Dodaj tę przyprawę do porannej kawy, a zaczniesz chudnąć! Poprawia metabolizm i pracę jelit

2024-07-02 15:26

Kawę można pić na różne sposoby. Są osoby, które zażywają ten napój z różnymi dodatkami, ale są też tacy, którzy wolą pić klasyczną odmianę. Jeśli już mowa o dodatkach do kawy, to dzielą się na różne kategorie. Smakowe, zdrowotne, lecznicze i inne.

Dziś skupimy się na drugim i trzecim rodzaju. Okazuje się, że kawa może być zdrowa z dodatkiem jednej z przypraw, która nie tylko niesamowicie podbija smak, ale także ma dobre działania.

Do tego aromatycznego napoju można dodać kardamon, który wspomaga... odchudzanie! Przyprawa może znacząco poprawić metabolizm. Jest też sprzymierzeńcem z walką z nadmiarem zbędnych kilogramów, a także wspomaga jelita.

Mrożona kawa na kilka sposobów. Te napoje pobudzą i orzeźwią w upalne dni

Kawa z kardamonem. Jak ją zrobić?

Wystarczy do kawy dosypać szczyptę kardamonu. Co ważne, należy to zrobić przed zaparzeniem napoju. Można użyć także całych ziaren tej przyprawy. Tu warto jednak wiedzieć, że najlepiej takie ziarna dodać razem do kawy ziarnistej i wszystko razem zmielić.

Pamiętajmy jednak, że picie samej kawy z kardamonem nie spowoduje, że od razu schudniemy. Do tego trzeba dołożyć odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, by to przyniosło efekty.

Festiwal Kawy i Czekolady w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy
Sonda
Jaką kawę pijesz najczęściej?