Gorzów: święta

i

Autor: gorzow.pl

Do Gorzowa zbliżają się święta

2021-11-18 17:06

Od 5 do 26 grudnia odbywać się będą różnego rodzaju imprezy, które łączyć ma jedno, zbliżające się święta. Zaplanowano Jarmark bożonarodzeniowy na Starym Rynku, ubieranie choinek, koncert kolęd i wiele innych wydarzeń. Będzie coś dla małych i dużych, dla tych aktywnych i tych trochę mniej.

Jarmarki, kolędy, ​choinki i inne atrakcje. Znamy program imprez w ramach cyklu Gorzów blisko świąt. Wszystko zaczyna się 5 grudnia i potrwa do 26. Na początek warto będzie odwiedzić teatr, filharmonię i lodowisko. 6 grudnia gorzowskie przedszkolaki ponownie dekorować będą świąteczne choinki na Starym Rynku. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię wydarzenie się nie odbyło. Pod katedrą ruszy także jarmark bożonarodzeniowy, który potrwa od 16 do 19 grudnia. Tam spotkają się władze miasta z gorzowianami.

Będą życzenia dla gorzowian poprzedzone wspólnym gotowaniem barszczu po gorzowsku. Ten barszcz po gorzowsku gotowaliśmy już dwa lata temu na ryneczku przy ul. Jerzego. Tym razem mamy plan, by przenieść to wspólne gotowanie na jarmark bożonarodzeniowy - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji.

Gorzów: święta

i

Autor: gorzow.pl

Na zakończenie, czyli 26 grudnia można będzie się wybrać do katedry na koncert kolęd. Będzie także coś dla aktywnych, czyli spacer, bieg i spływ kajakowy.

QUIZ. Granice Polski i ich tajemnice

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Z iloma krajami Polska dzieli lądowe granice?