sp nr 2 gorzów

i

Autor: kb

Egzamin ósmoklasisty 2023

Do angielskiego podeszli na luzie. Wyniki powyżej 90 % procent wśród gorzowskich ośmioklasistów będą normą?

2023-05-25 13:19

Ósmoklasiści mają już za sobą ostatni dzień zmagań z egzaminem, który zdecyduje o ich dalszych kierunkach kształcenia. W czwartek (25.05) podeszli do języków obcych. Większość uczniów z Gorzowa zdecydowała się na zdawanie języka angielskiego. Jak im poszło? Zapytaliśmy o to młodzież z SP nr 2.

Egzamin ósmoklasisty 2023 w Gorzowie

Egzaminowani byli zgodni, że test ostateczny był jeszcze łatwiejszy niż ten próbny przeprowadzony kilka miesięcy wcześniej.

Składał się on z pięciu części, w których sprawdzana była umiejętność słuchania, czytania, pisania oraz znajomość funkcji i środków językowych. Najwięcej obaw budzi zazwyczaj słuchanie oraz pisanie, ale , jak się okazuje, gorzowscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wychodzili z sal bardzo zadowoleni.

Zuzia: Było w sumie to, co pojawiło się w poprzednich latach. Bardzo podobne zadania. Trzeba było napisać o spotkaniu kolegi po latach, który wrócił do Polski. Powinno być powyżej 90%.

Jarosław: W porównaniu do testów próbnych nic mnie nie zaskoczyło. Ten nawet był łatwiejszy. Wynik będzie około 92-98%.

mówi młodzież.

Egzaminy zakończone. Kiedy wyniki?

Język obcy był ostatnim egzaminem, z którym zmierzyło się 1600 gorzowskich ósmoklasistów. Wcześniej pisali język polski i matematykę.

Teraz czas oczekiwania na wyniki, które Centralna Komisja Egzaminacyjna ma opublikować 3 lipca. Od tych wyników zależy czy uczeń, po zakończeniu podstawówki, dostanie się do wymarzonej szkoły. 

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zgłoś się do MENSY przy 13/15!

Pytanie 1 z 15
USA kupiły od Rosji Alaskę, od Hiszpanii Florydę, a Luizjanę?