Robert Karaś i Dawid Myśliwiec

i

Autor: instagram.com/robert_karas_teamkaras / instagram.com/naukowybelkot/

gwiazdy

Dawid Myśliwiec masakruje Roberta Karasia. Nie wierzy w żadne jego słowo

2024-03-27 13:48

25 marca, na kanale YouTube Dawida Myśliwca pojawił się świeży materiał. Omawia on wykrycie substancji dopingowych w organizmie Roberta Karasia. W filmie zatytułowanym "Naukowy Bełkot" wyjaśniono, dlaczego nie ma zaufania do żadnych tłumaczeń sportowca.

Dawid Myśliwiec, znany w sieci jako "Naukowy Bełkot", jest polskim youtuberem i influencerem. Specjalizuje się w tworzeniu treści wideo, w których wyjaśnia różnorodne zagadnienia z dziedziny nauk przyrodniczych. Jego kanał obejmuje także krótsze filmy prezentujące ciekawostki ze świata nauki, a także prowadzi podcast o nazwie "Przegadana godzina".

Robert Karaś to znany triathlonista, który osiągnął sukcesy jako mistrz i rekordzista świata w Ultra Triathlonie na różnych dystansach, w tym potrójnym Ironmanie i podwójnym Ironmanie. Niestety, w 2023 roku został oskarżony o stosowanie dopingu, co spowodowało utratę ustanowionego przez niego nowego rekordu świata na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana w maju, gdzie pokonał dystans w czasie 164 godzin 14 minut i 2 sekundy. W marcu 2024 roku oskarżenia o stosowanie nielegalnych substancji ponownie pojawiły się wobec Karasia.

Sportowiec twierdzi, że od wiosny 2023 roku nie stosował dopingu. Według jego relacji, nielegalne substancje wciąż nie zostały wypłukane z jego organizmu, co powoduje, że nadal musi odpowiadać na oskarżenia o oszustwo. W najnowszym filmie na YouTube, Dawid Myśliwiec wyjaśnił, dlaczego nie ufa żadnemu słowu Roberta Karasia.

Warto przypomnieć, że od czwartku 22 lutego do soboty 24 lutego na Florydzie w Stanach Zjednoczonych odbyły się zawody o nazwie Florida ANVIL Ultra Triathlon, w których uczestniczył Robert Karaś. Sportowiec otrzymał oficjalną zgodę na udział w imprezie, ponieważ jego zawieszenie dotyczy jedynie zawodów sygnowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ultra Triathlonu, a te na Florydzie nie zostały przez niego objęte.

Informacje o Robertcie Karasiu rozprzestrzeniły się po świecie zaledwie miesiąc po zawodach na Florydzie. W piątek 22 marca pojawiły się oskarżenia pod jego adresem o ponowne stosowanie dopingu. Agencja organizująca zawody w Stanach Zjednoczonych poinformowała, że nielegalne substancje zostały wykryte w jego organizmie. Mimo to, reprezentant Polski zaprzeczył, jakoby cokolwiek zażywał. Twierdził, że wciąż musi posiadać w swoim organizmie doping, który wykryto u niego w Brazylii.

Dawid Myśliwiec "Naukowy Bełkot" odniósł się do słów Karasia na portalu X, pisząc bardzo dosadne oraz konkretne porównanie. - Robert Karaś przyłapany na dopingu twierdzi, że wykryto u niego pozostałości substancji sprzed 7 miesięcy. Idąc tą logiką, jak dziś dostanie biegunki, może twierdzić, że to wina gruszek popitych mlekiem w 2019 - czytamy.

Robert Karaś podczas startu na Florydzie. Zobacz zdjęcia z zawodów

- A tak na serio: drostanolon, steryd, który u niego wykryto, ma okres biologicznego półtrwania w organizmie przy podaniu domięśniowym to ok. 2 dni. Od poprzedniej wpadki jego poziom w organizmie powinien spaść jakieś 1.260.000.000.000.000.000.000.000.000.000 razy" - dopisał Myśliwiec.

Dawid Myśliwiec postanowił szerzej opowiedzieć o przypadku Roberta Karasia w swoim filmie, gdzie argumentuje każdą wymówkę triathlonisty. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Robert Karaś o wyniszczającym rekordzie świata w 10-krotnym Ironmanie: Urazy, halucynacje i chwile zwątpienia