Akcja trzeźwy poranek w Gorzowie

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

Czy w Sylwestra w Gorzowie było spokojnie? Ilu było pijanych kierowców?

2023-01-02 13:12

Gorzowska Policja podsumowała noc sylwestrową i Nowy Rok. Jak było na gorzowskich ulicach. Ilu kierowców było nietrzeźwych? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

W porównaniu do innych miast, to był to nad wyraz spokojny okres sylwestrowo-noworoczny w Gorzowie. Strażacy wyjeżdżali kilkanaście razy. Gorzowscy policjanci wyjeżdżali głównie na interwencje spowodowane zakłócaniem ciszy nocnej oraz miejscowych sprzeczek spowodowane głównie przez spożywany alkohol.

Na gorzowskich ulicach również było spokojnie. W Sylwestra i Nowy Rok, poza taksówkami, próżno było szukać prywatnych pojazdów osobowych. Policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców.

Akcja 'trzeźwy poranek' w Gorzowie

Mimo, że okres noworoczny był w miarę spokojny, to i tak policjanci w poniedziałkowy poranek 2 stycznia przywitali gorzowskich kierowców alkomatami. W zeszłym roku takie akcje były już normalnością. Nie inaczej będzie w tym roku. Policjanci zapowiadają, że takich kontroli będzie jeszcze więcej.

Gorzowscy funkcjonariusze przypominają, że w 2022 roku zostały zatrzymane 362 osoby, które usiadły za kierownicę mimo tego, że wcześniej spożywały alkohol. Nietrzeźwi spowodowali 71 kolizji i 3 wypadki. To potwierdza tylko, że kontrole trzeźwości na masową skalę są potrzebne.

Podkreślmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy. Gdy w takim stanie doprowadzimy do tragicznego w skutkach wypadku, to kierowcy grozi nawet 8 lat więzienia.

Sonda
Czy akcja "trzeźwy poranek" jest potrzebna?