Deszcz

i

Autor: Ryoji Iwata / Unsplash

Żużel

Czy mecz Motor Lublin - Stal Gorzów się odbędzie? Wszystko może storpedować pogoda!

2024-04-18 12:32

Ebut.pl Stal Gorzów w najbliższy piątek (19 kwietnia) pojedzie do Lublina na mecz 2. kolejki PGE Ekstraligi z tamtejszym Orlen Oil Motorem. No właśnie, czy faktycznie pojedzie? Tutaj zdania są podzielone. Pogoda może w tym tygodniu spłatać figla niejednemu ośrodkowi żużlowemu, w tym właśnie lublinianom.

Już w piątek (19 kwietnia) o godz. 20:30 ma rozpocząć się drugi mecz ebut.pl Stali Gorzów. Jeśli jednak spojrzymy na prognozę pogody, to tego spotkania może nie być. Wszystko przez załamanie pogodowe, które będzie nad większością naszego kraju. To dotyczy też właśnie Lubelszczyzny.

Wiemy już, że działacze Orlen Oil Motoru robią wszystko, aby spotkanie z gorzowianami doszło do skutku. Pracownicy rozłozyli plandekę, która ma uchronić tor przed obfitymi opadami deszczu. Na ten moment to 3,3mm/m2, czyli bardzo dużo. Do tego 9 stopni Celsjusza. Śmiało można powiedzieć, że nie jest tu aura na żużel.

Tak wyglądała inauguracja PGE Ekstraligi w Gorzowie. Stal dość łatwo rozprawiła się z Apatorem. Zobaczcie zdjęcia kibiców!

Stanisław Chomski podał skład na mecz w Lublinie

Gorzowianie, nie zważając na warunki pogode, musieli wystawić awizowany skład na to spotkanie. Zaskoczeń co do ustawienia nie ma. Względem poprzedniego sezonu, Stanisław Chomski zamienił numerami zawodnika do lat 24. Rok temu był to drugi numer, a teraz czwarty. Reszta pozostała bez zmian. Przypomnijmy na koniec, że ebut.pl Stal rok temu przegrała w Lublinie 39:51. Eksperci w tym roku typują bardzo podobne rozmiary porażki.

  • MOTOR: 9. Dominik Kubera; 10. Mateusz Cierniak; 11. Jack Holder; 12. Fredrik Lindgren; 13. Bartosz Zmarzlik; 14. Wiktor Przyjemski; 15. Bartosz Bańbor.
  • STAL: 1. Szymon Woźniak; 2. Oskar Fajfer; 3. Martin Vaculik; 4. Jakub Miśkowiak; 5. Anders Thomsen; 6. Oskar Paluch; 7. Jakub Stojanowski.
Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Które miejsce zajmie ebut.pl Stal Gorzów w sezonie 2024?