Słowiańska rondo

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie / www.facebook.com

ORGANIZACJA RUCHU

Część ronda jest już przejezdna. Zmiany przy Słowiańskiej w Gorzowie

2023-12-12 13:07

Na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Fredry trwają prace związane z budową nowego ronda. Obecnie wykonawca, czyli firma Eurovia, przystąpiła do drugiego etapu prac, z którym wiążą się zmiany w organizacji ruchu. Najważniejsza z nich jest taka, że połowa ronda jest już przejezdna! Co jeszcze?

Roboty związane z drugim etapem przebudowy już się rozpoczęły, a od poniedziałku (11.12) kierowcy mogą jeździć po nowej połowie ronda zrealizowanej w poprzednim etapie. Puszczenie ruchu było konieczne, by móc sprawnie prowadzić dalsze roboty, które tym razem objęły około 400-metrowy odcinek ulicy Słowiańskiej, po stronie kompleksu basenów.

Nowe zmiany w organizacji ruchu przy Słowiańskiej

Trwające w tej chwili roboty obejmują odcinek od wjazdu na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji do istniejącego zjazdu na parkingi "Słowianki".

Głównym założeniem organizacji ruchu jest utrzymanie ruchu dwukierunkowego na ul. Słowiańskiej, poprzez przekierowanie kierowców jadących od ul. Roosevelta na jezdnię południową. Ruch, na wysokości prac, odbywa się dwukierunkowo po jezdni południowej ul. Słowiańskiej.

Z kolei przejazd na wysokości ul. Fredry, odbywa się nową połową ronda, zrealizowaną w poprzednim etapie.

Otworzono połączenie ulicy Słowiańskiej z ulicą Fredry. Jak jeździć?

Wykonawca prac udostępnił dla ruchu przejazd miedzy ulicą Słowiańską a Fredry. Tymczasowo wprowadzono tam nową organizację ruchu.

Kierowcy jadący od ronda Słowiańskiego mają możliwość skrętu w prawo w ul. Fredry, natomiast jadący od ul. Roosevelta nie mogą wjechać bezpośrednio w ul. Fredry, lecz muszą jechać dalej, do ronda Słowiańskiego, gdzie mogą zawrócić.

Wyjazd z ul. Fredry na ul. Słowiańską jest dostępny dla relacji lewo i prawoskrętu, natomiast sama ulica Fredry jest wlotem podporządkowanym.

Ważne zmiany czekają również pieszych, ponieważ do odwołania zawieszone zostają przejścia przez ul. Słowiańską, w rejonie budowanego ronda (przejścia możliwe są poprzez kładkę dla pieszych nad ul. Słowiańską oraz istniejące przejście dla pieszych przy hali Arena Gorzów).

Dojazd od parkingów "Słowianki" zostaje zachowany

Ważnym elementem, który został również uwzględniony, jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu do parkingu przy obiektach CSR „Słowianka” i hali Arena Gorzów przez cały okres trwania prac w drugim etapie przebudowy.

Wjazd na teren możliwy jest więc z obu kierunków ruchu z ul. Słowiańskiej, natomiast wyjechać można wyłącznie zachodnim wyjazdem, zlokalizowany, w rejonie hali Arena Gorzów. Kierowcy chcący wyjechać z parkingów CSR Słowianka, w kierunku ul. Roosevelta, muszą się kierować na rondo Słowiańskie, gdzie mają możliwość zawrócenia.

Słowianska zmiany

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

Arena Gorzów oficjalnie otwarta!

Sonda
Czy trwające w mieście remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po Gorzowie?
Duże zmiany w centrum Bydgoszczy. Drogowcy zmienili organizację ruchu