gorzów SOWA 1

i

Autor: kopernik.org.pl Wizualizacja mini centrum SOWA.

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

Czas by SOWA zawitała do Gorzowa. To już wkrótce!

2023-09-27 15:11

W październiku zacznie działać Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności stworzona przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Mieścić się będzie przy ul. Warszawskiej w CEZiB-ie, na poddaszu budynku C. Co się w niej znajdzie?

To będzie ciekawa, edukacyjna przestrzeń dla młodych, ale także i dorosłych. Czekać będą eksperymenty, zabawy oraz kilkanaście urządzeń, na których będzie można poznać prawa fizyki czy anatomii. Będzie też specjalne miejsce do majsterkowania.

- Każda SOWA jest trochę inna i te eksponaty się nie powtarzają. Mamy nadzieję, że będziemy się uzupełniać z Witnicą, w której mini centrum już działa. Będzie można dotknąć i sprawdzić jak pewne zjawiska fizyczne wyglądają. Będzie także taka przestrzeń jak majstrownia, gdzie dziecko dostanie pewien zestaw i będzie musiało rozwiązać problem. Coś ułożyć albo dojść do pewnych technicznych wniosków - wyjaśnia Magdalena Łabuza, dyrektor Centrum Edukacji zawodowej i Biznesu. 

gorzów SOWA 2

i

Autor: kopernik.org.pl SOWA działa już w Rybniku. Podobna będzie w Gorzowie.

SOWA zostanie otwarta 24 października. Zwiedzanie od wtorku do piątku od godz.9 do 13 i od  godz.15 do 18 oraz w niedzielę od godz. 13 do 18. Zapisy dla grup zorganizowanych maja ruszyć 30 października.​

Rosną kontrowersje wokół budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Co ty wiesz o Krychowiaku? Jak dobrze znasz wieloletniego reprezentanta Polski?

Pytanie 1 z 10
W ilu meczach reprezentacji Polski zagrał Grzegorz Krychowiak?