Wódka

i

Autor: espensorvik

ŚWIAT

Coca Cola przejmuje kolejnego giganta! Będzie rewolucja na rynku?

2023-06-20 14:17

Europejska filia The Coca-Cola Company, Coca-Cola HBC, przejmie fińskiego producenta wódek Brown-Forman Finland. Wartość tego przejęcia to 220 milionów dolarów - czytamy na wirtualnemedia.pl.

To będzie zupełna nowość! Coca Cola przejmuje alkoholowego giganta!

Według informacji podanych przez Reuters, transakcja zakupu Brown-Forman Finland przez The Coca-Cola Company zostanie zakończona w drugiej połowie bieżącego roku. Kwota nabycia wynosi 220 milionów dolarów. Coca-Cola Company nabywa tego producenta, w tym markę Finlandia, w celu rozszerzenia swojej działalności w segmencie alkoholi premium.

- Będąc związani z dystrybucją wódki Finlandia na kilku rynkach, jesteśmy podekscytowani tą wyjątkową możliwością, która wesprze przyspieszenie naszej działalności na większej liczbie rynków - powiedział Zoran Bogdanovic, dyrektor generalny Coca Cola HBC.

Dodał, że uzupełniające się portfolio Coca-Cola HBC, jak i Brown-Forman Finland (właściciel marki) stwarza okazję do opracowywania szerokiej gamy produktów na spotkania towarzyskie - czytamy na stronie wirtualnemedia.pl

Przypomnijmy, że Brown-Forman Finlandia produkuje wódkę Finlandia od 1970 roku. Spółka jest największym producentem tej wódki w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest także właścicielem marki whisky Jack Daniel's. Transakcja zakupu musi zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne.

Wpadki nauczycieli na zdalnym nauczaniu. Papierosy, wódka, upadek księdza
Sonda
Jak często pijesz alkohol?