co zamiast soli do ziemniaków

i

Autor: Shutterstock Jak ugotować ziemniaki bez soli? Poznajcie prosty patent na zdrowe ziemniaki z wody.

kuchnia

Co zrobić z wodą po ugotowanych ziemniakach? Idealnie sprawdzi się w ogrodnictwie!

2024-04-19 13:46

Czy wiedzieliście o tym, że wodę po ugotowanych ziemniakach można wykorzystać ponownie w zupełnie innym celu? Tak, to możliwe! Wystarczy, że nie będziecie jej wylewać do zlewu po odcedzaniu ziemniaków tak, jak to robicie zazwyczaj. Przelejcie ją do innego naczynia i poczekajcie aż wystygnie.

Woda po ugotowanych ziemniakach jest idealna dla roślin i to nawet domowych. Sprytny trik zaoszczędzi ci trochę pieniędzy w portfelu.

Taka woda idealnie pasuje do nawozenia roślin. Dlaczego? Płyn po gotowaniu ziemniaków jest bogata w minerały. Przede wszystkim zawiera potas, który wzmacnia liście roślin i sprawia, że kwitną one obficiej. Drugim istotnym składnikiem tej naturalnej odżywki jest fosfor, który korzystnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego. Skrobia z kolei wzmacnia same rośliny, chroniąc je przed atakami szkodników.

Chcesz wykorzystać wodę po gotowaniu ziemniaków? Tego koniecznie nie rób!

Aby móc stosować wodę z gotowania ziemniaków jako odżywkę dla roślin, nie należy dodawać do niej soli, gdyż może im to zaszkodzić. Ważne jest także, by woda była wystudzona. Pamiętaj również, że należy ją wlewać bezpośrednio na ziemię, unikając bezpośredniego kontaktu z liśćmi roślin. Można ją stosować nawet przy każdym podlewaniu.

Ceny nowalijek na krakowskich targowiskach. Ile zapłacimy za młode warzywa w marcu 2024?

Ziemniaki! Dlaczego warto je jeść? Co można zrobić z ziemniaków?
Sonda
Wylewasz wodę po ugotowanych ziemniakach?