Tomasz Kammel znalazł sposób na powstrzymanie kichania

i

Autor: Pixabay / tiktok.com/@tomaszkamme

zdrowie

Co zrobić, gdy w niezręcznej sytuacji chce nam się kichnąć? Znany prezenter telewizyjny podpowiada!

2024-04-11 15:51

Pewnie nie raz mieliście sytuacje, w której nie chcieliście kichnąć, ale jednak to się zdarzyło. Okazuje się, że ten ludzki odruch można powstrzymać. Trik pokazał Tomasz Kammel, znany prezenter telewizyjny, na swoim tiktoku.

Trik jest niezwykle prosty i zajmuje dosłownie kilka sekund, a dzięki temu możemy powstrzymać kichanie. Znaliście ten sposób?

Co zrobić, gdy czujesz, że w oficjalnej sytuacji zaraz kichniesz? Dzisiaj o tym w Kammel Czanel. Siedzisz na ważnym spotkaniu, w sali konferencyjnej albo na widowni podczas prezentacji. Ewentualnie prowadzisz wywiad na antenie ogólnopolskiej telewizji i nagle czujesz, że za chwile kichniesz? Niby nic złego, zwyczajny ludzki odruch. Jednak są sytuacje, w których nie warto w ten sposób zwracać na siebie uwagi - mówi Kammel na krótkim nagraniu.

Żeby powstrzymać kichnięcie należy czubkiem języka nacisnąć na środek podniebienia i trzymać dopóki ochota na kichanie nie przejdzie. Całość zajmuje kilka sekund i naprawdę działa. Gdybyście tylko wiedzieli ile razy uratowało mi to na wizji cztery litery.

Znaki zodiaku ze słabym zdrowiem. Oni muszą na siebie uważać!

Czy powstrzymywanie kichania jest zdrowe?

Jak czytamy na portalu "telemedi.com", specjaliści odradzają wstrzymywanie kichania. Dlaczego?

Odruchu kichania nie da się przewidzieć i dość trudno jest je powstrzymać. Nie należy jednak tego robić, ponieważ powietrze, które powinno wydostać się przez nos, szuka innego ujścia – może uszkodzić nabłonek gardła. Czasami dochodzi też do uszkodzenia błony bębenkowej. Przy odruchu kichania, czyli gwałtownym wypuszczeniu powietrza, następuje oczyszczenie dróg oddechowych. Poprzez mechanizm kichania możemy więc rozpylać wokół siebie wirusy i zarażać w ten sposób inne osoby w naszym otoczeniu – dlatego tak ważne jest, aby przy kichaniu zasłaniać usta i nos – najlepiej do tego celu wykorzystać zgięcie łokciowe" - czytamy na telemedi.com.

Lecznicza marihuana pomaga wielu chorym. "To nie jest żadna alternatywna medycyna"
Sonda
Czy starasz się dbać o swoje zdrowie i regularnie robisz badania?